Tb-ellátás növelése félállásban

Hogyan lehet nagyobb tb-jogosultságot szerezni félállásban? Olvasó kérdez, szakértői válaszol.

  • unknown unknown
Tb-ellátás növelése félállásban
Kérdés: Általános iskolában „félállásban”, vagyis heti 20 órában dolgozom és magánórák tartásával szeretném a jövedelmém kiegészíteni annak érdekében, hogy magasabb összegű társadalombiztosítási ellátásokra legyek jogosult. Mit tegyek?

Válasz: A jogszabály értelmében a magánszemély 9,5 százalék mértékű nyugdíjjárulékot (magán-nyugdíjpénztári tagság esetén 8 százalék tagdíjat és 1,5 százalék nyugdíjjárulékot) minden biztosítási jogviszonyából származó jövedelemből köteles megfizetni a járulékfizetési felső határig. (Ez 2009. évben napi 20 400, éves szinten 7 446 000 Ft.) Ezenfelül meg kell fizetnie a biztosítottnak minden jogviszonyban elért járulékalapja után a 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot. A 2 százalék pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére vonatkozó szabály alapján, ha a magánszemély munkaviszonyba, közalkalmazotti jogviszonyban áll és ott foglalkoztatása eléri a heti 36 órát, akkor a további jogviszonyaiban nem kell a pénzbeli egészségbiztosítási járulékot megfizetnie.

Folytatás az Adózónán olvasható!

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.