Kutatók Éjszakája: campustúra és csillagles is van a győri programban
A szomszédos Mobilis Interaktív Kiállítási Központtal közösen készül a Kutatók éjszakájára a győri Széchenyi István Egyetem.
A szomszédos Mobilis Interaktív Kiállítási Központtal közösen készül a Kutatók éjszakájára a győri Széchenyi István Egyetem.
Nem biztos, hogy Az elefántember a legalkalmasabb darab ahhoz, hogy a Másnaposokkal szupersztárrá emelkedett Bradley Cooper megmutassa azt, amit eddig még soha, de mégis ez történik.
Nyílt levélben tiltakozik több mint negyven táncművész, köztük számos jelentős társulat vezetője az ellen, hogy a Magyar Fesztivál Balett 130 millió forintos kormányzati támogatást kap, miközben az összes független táncegyüttes működésére idén csak 211,9 millió forint jut, amelyet közel félszáz együttes között kell szétosztani.
Kocsis Zoltán egyelőre nem vezényel és zongoraestet sem ad Pécsen.
Izraeli formatervezők, animációsfilm-készítők és gyermekkönyv-illusztrátorok is bemutatkoznak a pénteken kezdődő budapesti Design Hét ideje alatt.
Köztéri szaunát állított fel hétfőn a Műcsarnok előtt a cseh H3T Architekti építészcsoport. Az installáció nem csupán művészeti alkotás, hanem eredeti funkciójában használható a PLACCC Fesztivál ideje alatt, vagyis szeptember 30-ig.
A britek csaknem negyede, 23 százaléka csakis szabadsága alatt olvas regényt - derült ki egy több mint 8 ezer főre kiterjedő felmérésből.
Humorral és iróniával próbál viszonyulni az abszurd magyarországi viszonyokhoz Bornai Tibor, miközben azt látja: mintha csökkent volna az emberek humorérzéke. Terülj, terülj asszonykám és más történetek, zseblámpafénnyel megvilágítva.
XVI. Benedek új könyve lesz a karácsonyi olasz könyvújdonság. A Jézusról szóló trilógia utolsó kötete egyszerre negyven országban jelenik meg, igaz, azt egyelőre nem tudni, mi lesz a mű címe.
Csaknem ezer, a második világháború idején a kismartoni (Eisenstadt) Esterházy-kastély könyvtárából elrabolt kötet kerülhet vissza Oroszországból a kastélyt kezelő alapítványhoz - közölte hétfőn egy osztrák napilap.
A brit uralkodóház bevásárolt a II. Erzsébetről készült Warhol-portrékból.
Az arab világban Amerika-ellenes tüntetésekhez vezető iszlámellenes film miatt az Oscar-verseny bojkottjára szólította fel hazáját az iráni filmhivatal vezetője, a kulturális miniszter helyettese.
Ördöge van? Zárja dobozba! Nincs elég ideje gyerekeit szórakoztatni? Eressze rájuk! Megromlott a viszonya felségével a válást követően? Egy kis családi ördögűzés helyrehozza a problémákat! Aki kíváncsi, tényleg hamar megöregszik.
Valószínűleg kábítószer-problémái került be egy rehabilitációs klinikára Billie Joe Armstrong, a Greenday frontembere - számolt be a Lángoló Gitárok blog.
Októberben kezdődő európai turnéja előtt stúdióba ment és új albumot készít. Bár az együttes nagy öregei az utóbbi években távoztak az égi zenekarba, az új zenei anyag erősnek ígérkezik.
Az októberi Cézanne-kiállítással összefüggésben megemelné az idei évben vállalt kiállítási garanciák és viszontgaranciák együttes állományának felső határát a fideszes Lázár János, hogy az állam pénzt takaríthasson meg a kereskedelmi biztosítások díjainak kiváltásával.
Miért Emmy az Emmy-díj? Hány kiló a szobor? Miért kell megnyerni?
Egy neuron-transzfer tudós és egy kómába esett fiatal nő végtelenített szexuális fantáziája nyert a CineFesten.
A nagy esélyes, a 17 kategóriában jelölt Mad Men (Reklámőrültek) című sorozat az idei Emmy-díjkiosztón végül egyetlen díjat sem zsebelt be, az este nyertese az Egyesült Államok terrorellenes harcáról szóló Homeland volt.
Egy 650 négyzetméteres graffiti megfestésére készül a német René Turrek.