A Kairói Kulturális Tanácsosi Hivatal igazgatói posztjára hatan, a Római Magyar Akadémia vezetői tisztségére heten, a Berlini Collegium Hungaricum igazgatói posztjára pedig tizenöten nyújtottak be pályázatot.
Hiller István az utóbbi kinevezés kapcsán elmondta: a Collegium Hungaricum épületét november végén adják át, ez a Magyar Köztársaság rendszerváltozás utáni legnagyobb külföldi beruházása.
A szaktárca vezetője Kovács Péter kinevezéséről elmondta: a Római Magyar Akadémia jelenlegi tudományos munkatársa azok alatt az évek alatt, amelyeket a magyar kultúra szolgálatában töltött, az itáliai-magyar kapcsolatok jelenét és múltját teljesen átlátta. Pályázatában hangsúlyt fektet magyar ösztöndíjasok fogadására és tudatos nevelésére, valamint az Olaszországban ösztöndíjat szerzett szakembereket később is meg akarja tartani.
Zimonyi István, a Kairói Kulturális Tanácsosi Hivatal igazgatójának kinevezéséről Hiller István kifejtette: a vezető feladata, hogy összekötő szerepet töltsön be az Arab-öböl és Magyarország között. A miniszter bejelentette, hogy a jövőben bővíteni kívánja a magyar kulturális jelenlétet az arab országokban, ezért a kulturális szakattaséi hálózat következő állomásaként jövőre vagy legkésőbb 2009-ben az Egyesült Arab Emírségekbe - várhatóan Abu-Dzabiba - kulturális attasét küld a tárca. A szakattasé feladatköre nem csak az emírségekre, hanem az arab öböl egészére vonatkozik.
A római és a kairói intézet igazgatója szeptember 1-jével, a berlini magyar intézet vezetője január 1-jével foglalja el posztját. A kinevezések négy évre szólnak és egy évvel meghosszabbíthatók. Can Togay János november 1-jétől másfél hónapon át együtt dolgozik majd a korábbi vezetővel.