"Olyan Budapestet szeretnénk, ahol több a vidámság, és kevesebb a gyűlölködés"

Zenés flashmobbal demonstrált a Budapesti Fesztiválzenekar szombaton a Vörösmarty téren, ami teljesen megtelt az esemény idejére. A tüntetést azután szervezték, hogy kiderült: a Fővárosi Önkormányzat idén 200 millió forinttal kevesebbel támogatja a zenekart, mint tavaly. Fischer Iván azt mondta, bennük nincs harag és nem fogják cserben hagyni a budapestieket.

  • hvg.hu hvg.hu

A Fesztiválzenekar Mozart Varázsfuvolájából Sarastro áriáját adta elő az tömegnek, amelynek szövege arről szól, hogy "itt nem ismerik a bosszút". A zenekar ezután különféle zeneművekkel ajándékozta meg a gyerekeket, a nyugdíjasokat, a fiatalokat, a budapesti tanárokat és az egészségügyi dolgozókat is.

A nyilatkozatháború egyébként hetek óta tart az ügyben, amióta tudni lehet, hogy a főváros jelentősen visszavesz a Budapesti Fesztiválzenekarnak nyújtott támogatásából. Fischer videóban üzente meg, hogy mit jelent a 200 millió forintos elvonás a zenekar életében. Tarlós reakciója időn belül érkezett, azt mondta, "gyalázni ingyen is lehet minket, ahhoz nem kell 60 milliós támogatást kapni". Arról is beszélt, hogy Fischer Iván megfenyegette a fővárost nyílt levelében. "A zenekar fellépéseivel sincs minden rendben, mert ha 3-4 ember elmegy nyugdíjasokhoz és azoknak zenélget, az szép feladat, de nem számít fellépésnek" – mondta múlt pénteken a főpolgármester. Szerdán pedig már annak a nézetének adott hagnot, hogy Fischer Iván kezdi elveszíteni az önkontrollt.

 

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.