Tetszett a cikk?

Anyák napja alkalmából nézze meg édesanyákról és gyermekeikről készült galériánkat!

India, Kalkutta
AFP / Deshakalyan Chowdhury
Afganisztán, Kabul. Angelina Jolie jószolgálati nagykövetként.
AFP / Jason Tanner
Japán, Tokió
AFP / Toru Yamanaka
Kína, Lushan
AFP / Mark Ralston
Oroszország, Moszkva
AFP / Tatyana Makeyeva
USA, New York
AFP / Samantha Emmert
Magyarország, Budapest
Stiller Ákos
Szomália, Mogadishu
AFP / Stuart Price
Portugália, Coimbra. Viktória Beckham és fia.
AFP / paul Barker
Csehország, Brno
AFP / Radek Mica
Kína, Wuhan
AFP / Jiang Chengzi Wh
Szíria, Aleppo
AFP / Sam Tarling
Hollandia, Amszterdam
AFP / Michel Porro
Kína, Peking
AFP / Zhang Kaixin

Kövessenek minket a Facebookon is!

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Olvasni muszáj – a könyv világnapja – Nagyítás-fotógaléria

Ma van a könyv világnapja, bár nyilván kérdés, szüksége van-e egyáltalán a könyvnek egy kinevezett ünnepnapra. Az UNESCO április 23-án, Shakespeare és Cervantes halálának napján a könyvek tiszteletének fontossága mellett az olvasás élményére hívja fel a figyelmet. A könyv a legnagyobb csoda, a hatalomhoz és a boldogsághoz vezető egyetlen út, elmélkedett Gorkij, és ehhez talán még azt lehet hozzátenni: ha valaki az olvasás szerelmese lesz, biztos lehet abban, soha nem csalják meg. Montesquieu-nek is igaza van: a könyv bűvös talizmán, Victor Hugo szerint a könyv hideg, de biztos barát. Az ünnep a számvetésre is jó. Melyik a kedvenc könyvem, mit olvastam utoljára, melyik lesz a következő. Jó hír, hogy a vasárnap este zárult jubileumi, XX. Nemzetközi Könyvfesztiválon rekordszámú közönség volt, nem olyan jó, hogy a világon több mint 1 milliárd ember még soha nem részesült az olvasás élményében. Mark Twain úgy látta, egy olyan ember, aki nem olvas könyveket, semmivel nem különb annál, mint aki nem tudja elolvasni őket. Összeállításunk azt bizonyítja, a világ szereti a könyveket, mert olvasni nemcsak hasznos, hanem örömforrás is.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Picasso kalandjai - Nagyítás-fotógaléria

Pablo Picasso élete nyitott könyv: minden oldalát maga írta, festette, formázta, esetleg a betűk rajzolatát is maga találta ki. Néhány izmus vele kezdődött, másokhoz csatlakozott és tőle lett az, ami, de leginkább: Picasso maga volt az irány. Spanyolul és franciául írt verseket, színdarabokat, és bár kéziratai hemzsegtek a helyesírási hibáktól, ennek is művészi okai voltak: úgy gondolta, egyénisége elveszne egy olyan szabályrendszerben, melyhez neki semmi köze. Az 1973-ban készült Picasso kalandjai című film abszurd vígjáték, burleszk a XX. századi párizsi művészvilágról. Picasso utolsó felesége Jacqueline Roqeu volt. Picasso 1973-ban bekövetkezett halálát követően tizenhárom évvel később Jacqueline saját kezével vetett véget életének.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Ilyen volt az utolsó Critical Mass - Nagyítás-fotógaléria

A szervezők szerint elérték céljukat, egyre többen választják a kerékpáros közlekedést a fővárosban, így szerintük ezután a független szakmai érdekképviselet megerősítésére van szükség - indokolták a szervezők. Az utolsó Critical Mass központi üzenete ezért az összefogás és a szerveződés szükségessége, a Kerékpárosklub megerősítése és munkájának kiterjesztése kerületi közösségekre, helyi célokra. A Critical Mass megmozdulást 2004 óta évente kétszer - áprilisban, a Föld napján és szeptember 22-én, az európai autómentes napon - rendezték meg azzal a céllal, hogy népszerűsítsék a kerékpározást és nyomást gyakoroljanak a döntéshozókra a kerékpáros infrastruktúra fejlesztése érdekében. Az eddigi 15 akción több százezer bringás vett részt.