Tetszett a cikk?

Gyakornoki program után az ENSZ főtitkársága, magyar könyvesbolt East Village-ben, Lángos Truck a Wall Streeten. Három magyar, akik szerencsét próbáltak a lehetőségek országában, és sikerrel jártak.

A hatvani származású Kékkő Orsolya 2012 óta él New Yorkban, kisebb-nagyobb megszakításokkal.
MTI / Kallos Bea
Először az ENSZ gyakornoki programjában vett részt, majd 2013 novembere óta konzultánsként dolgozik a szervezet New York-i főtitkárságán. Magyarországot 2008-ban hagyta el, előbb Dániában, Máltán, majd Angliában élt, innen költözött New Yorkba.
MTI / Kallos Bea
Iroda az ENSZ főtitkárságán
MTI / Kallos Bea
Barátokkal egy étteremben
MTI / Kallos Bea
Naplemente a queensi albérletének tetejéről
MTI / Kallos Bea
Zsedely Timea lakásnak nappalijában a New York-i East Village-ben - 2001 óta él New Yorkban.
MTI / Kallos Bea
Már korábban megismerkedett magyar származású férjével, Mikkyvel, aki 56-os magyarok gyermeke.
MTI / Kallos Bea
Timea és férje együtt működtetik a keleti 11. utcában lévő 10 Ezer Lépés elnevezésű magyar könyvesboltot, ahol nyelvoktatással, tehetséggondozással, a magyar kultúra megőrzésével is foglalkoznak. Az üzletben magyar nyelvű és angolra lefordított magyar vonatkozású könyveket árulnak.
MTI / Kallos Bea
Készülnek a bolt reklámzászlói
MTI / Kallos Bea
Barátaival, Eszterrel és Zoival a könyvesboltj előtt
MTI / Kallos Bea
Prepuk Zsolt egyik Lángos Truckjában a Wall Streeten.
MTI / Kallos Bea
Zsolt Magyarországon autószerelőnek tanult, majd ingatlanosként dolgozott.
MTI / Kallos Bea
1999-ben, 24 éves korában érkezett New Yorkba, ahol 14 évig éttermekben dolgozott. A nemrégiben a The New York Times című napilap gasztronómia rovata által dicsért, lángost árusító food truckot egy éve kezdte el építeni. Jelenleg a Lángos Truck a munkahelye, és két embernek ad munkát. Szintén magyar származású feleségével a napokban várják első gyermeküket.
MTI / Kallos Bea

Kövessenek minket a Facebookon is!

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Száz éve történt az örmény genocídium

Az Örmény Genocídium 100. évfordulója alkalmából több napon keresztül emlékeztek Jerevánban, ahol számos ország államfője és politikai képviselője is tiszteletét tette. Az örmény katolikoszok Ecsmiadzinban ünnepélyes liturgia keretében avatták szentté a népirtás másfél millió áldozatát. A népirtás évfordulója alkalmából már az elmúlt hetekben számos klasszikus koncerttel és egyéb rendezvényekkel készültek, április 23-án a System of a Down is ingyenes koncertet adott a jereváni főtéren. 1915-től örmény források szerint mintegy másfél millió örményt telepítettek ki az Oszmán Birodalomban arra hivatkozva, hogy felkelést akarnak kirobbantani és szövetkeztek az ellenséges hatalmakkal. Az örményeket a sivatagon át meneteltették speciális "táborok" felé, melynek során legalább ötszázezren vesztették életüket. Ennek ellenére még ma, az események 100 éves évfordulóján sincs konszenzus arról, hogy pontosan hány ember volt érintett, Törökország pedig nem hajlandó népirtásnak nevezni a XX. század első genocídiumának tartott eseményeket.

Szalai Balázs - Fazekas István Nagyítás

Még nincs kerítés, de így is nehéz az átjutás

Naponta száznál is többen próbálnak átjutni a Szabadka környéki határsávon, ahol a várakozás sem egyszerű. A főként Szíriából, Afganisztánból és Pakisztánból érkező menekültek a szabadkai téglagyárnál bokrok és fák közé ácsolt búvóhelyeiken várják az alkalmas pillanatot vagy a megfelelő embercsempészt. A határátlépés szinte minden esetben sikerrel jár, de a környékről igen nehéz kijutni, néhány kilométeren belül szinte minden csoport összetalálkozik a helyi mezőőrrel vagy egy készenlétis járőrrel.

Stiller Ákos Nagyítás

London, az ötödik legnagyobb magyar város - Nagyítás-fotógaléria

Magasan kvalifikált, nyelveket beszélő diplomások, tapasztalt szakmunkások és fiatalok menekülnek Londonba. Nem csoda, hogy Londonban mindenhol magyar szót hallani, a legfrissebb felmérések szerint több magyar él az angol fővárosban, mint Pécsett. Sok kivándorló már elégedett, ha a mindennapi élethez elegendő pénzt tud keresni. Mások a karrierjüket építik, ranglétrákon lépegetnek fel vagy saját vállalkozásukat irányítják. A több lehetőség ellenére nincs kolbászból a kerítés, szafaládéból van.