Tragédia Mekkában, VW-botrány, Orbán harca - a hét képekben
Bemutatták az új húszezrest, énekversenyt tartottak madaraknak, megnyílt a Parlament kupolája, Ferenc pápa Washingtonban járt, gyűrűzik a Volkswagen-botrány, több mint hétszáz halott Mekkában - Nagyítás-fotógalériánk a hét fontosabb eseményeiből.
Fizetős körgyűrű és a füstölgő Sinabung - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
Utcára vonultak a pedagógusok, bejelentették, hogy fizetős lesz az M0-s, Angela Merkelt újraválasztották, Kim Dzsong Un gyereket ölelget, és megvannak a Nobel-békedíjasok. A hét eseményei képekben.
Cannes: Saul fiáé a zsűri Nagydíja
Magyar film több mint harminc éve nem kapott ekkora nemzetközi elismerést. Nemes Jeles László alkotása, a holokausztot új megvilágításba helyező Saul fia a cannes-i filmfesztivál második legrangosabb díját, a Zsűri Nagydíját érdemelte ki vasárnap este. Azért is óriási bravúr ez, mert Nemesnek ez volt az első nagyjátékfilmje. A gálán a díjat Mads Mikkelsen nyújtotta át a rendezőnek, az Arany Pálmát végül meglepetésre a francia Dheepan, egy menekültekről szóló dráma kapta. Cannes 2015 képekben.
Így kell bulizni, ha áprilisban van az újév
A világ másik felén éppen óriás bulik zajlanak, Indiában szent vízben merítkeznek a szikh hívők, Mianmarban punkok lepik el az utcákat, és a vízünnep alkalmából nyilvános zuhanyzóvá vált több város, Nepálban porral öntik le és kenik be egymást a jövő évi jó szerencséért.
A megfagyott idő a pánamerikai játékokon
Július 10. és július 26-a között rendezik meg Torontóban a 17. Pánamerikai játékokat. Pillanatképek, amelyekért szeretjük a sportfotózást.
Rozmárinvázió és esernyős forradalom - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
Falus Ferenc visszalépett, Navracsics Tibort az EP-ben faggatták, aggasztóan terjed az Ebola, esernyős forradalom zajlik Hongkongban, George Clooney pedig elkelt. És mivel szombaton ünnepeljük az állatok világnapját, ezért kicsit jobban szemügyre vesszük, hogy mi újság az állatvilágban. A hét eseményei képekben.
Terrortámadás Párizsban
Feketébe öltözött maszkos férfiak támadták meg a francia Charlie Hebdo nevű újság párizsi központját. Gépfegyverből adtak le lövéseket, a támadásban 12-en vesztették életüket, köztük rendőrök és híres karikaturisták, és mintegy 7-en megsebesültek. Az újság kiadójának igazgatója, a karikaturista Stéphane Charbonnier, művésznevén ''Charb'' szintén meghalt a támadásban – írja a Le Monde. Charb volt az, aki Mohamed próféta életéről készített képregényt 2013-ban. A rendőrség megerősítette, hogy a ''Tignous'' néven alkotó Bernard Verlhac, a "Wolinski" néven rajzoló Georges Wolinski és a ''Cabu'' néven ismert Jean Cabut képregényrajzoló is életét vesztette a támadásban, akárcsak az a rendőr, aki a korábbi, a Charlie Hebdót ért támadások óta védte a lapot kiadó Charbot. A főszerkesztő Gérard Biard valószínűleg életben maradt. Az újság dolgozói szerint a támadók tudhatták, hogy szerdán délelőtt tartják a szerkesztőségi ülést és ilyenkor sokan vannak az épületben, mert különben alig valaki szokott bent tartózkodni. Az épület egy másik irodájában dolgozó Yves Cresson producer azt írta ki a Twitterre, hogy két felfegyverzett férfi bement az ő irodájába is, a Charlie Hebdo szerkesztőségét keresték, majd kimentek, miután két lövést adtak le. A támadók először eltévesztették a házszámot, és egy másik épületbe mentek be. Szerda este 11 óra körül feladta magát a Párizstól északkeletre, a belga határnál fekvő Charleville-Mézières rendőrségén a 18 éves Hamid Mourad, annak a három gyanúsítottnak az egyike, akiket korábban a Charlie Hebdo szatirikus lap elleni, 12 áldozatot követelő szerdai támadással kapcsolatban azonosítottak – közölte az AFP hírügynökség.
Több tízezer bringás gurult Budapesten
A Bakáts téri gyülekező után némi csengetés kíséretében szombat délután négykor indult az I bike Budapest elnevezésű kerékpáros felvonulás. A résztvevők a város többszöri megkerülésével végül este fél hét körül értek a margitszigeti Nagyrétre, ahol a kerékpáros felvonulások hagyományai szerint biciklit is emeltek a résztvevők. A menet nagyon lassan haladt, mert a kerekeseket helyenként csak szakaszosan engedték át az útvonalon. Egyes becslések szerint több tízezren vette részt a felvonuláson.
Vége a fekete kockafejű rendőrök világának - Nagyítás-fotógaléria
Az Alkotmánybíróság úgy döntött, hogy nem kell többé kitakarni a rendőrök arcát a fotókon, csak nagyon indokolt esetben. Erre a jövőben csak akkor lesz szükség, ha egy rendőr megsérül, esetleg rajta kívül álló okok miatt megalázó helyzetbe kerül, és a kép közlésével sérülnek a személyiségi jogai. A döntés alkalmából néhány kedvenc képünkkel emlékezünk erre a fotóiporterek által talán soha el nem feledhető, magunk mögött hagyott időszakra.
Magyarnak lenni New Yorkban
Nem egységes a New York-i magyarok élete, nincs magyar negyed sem, de néha megcsillan az amerikai álom, még ha csak egy régóta vágyott kabrió képében is: a Bartha Máté által fotózott, hosszabb-rövidebb ideje New Yorkban élő magyarok a saját szavaikkal mondják el történetüket. Az anyag a Fiatalok Fotóművészeti Stúdiója és a Hungarian Initiatives Foundation közös projektje keretein belül valósult meg. Hét fiatal magyar fotós kapott lehetőséget arra, hogy New Yorkban egy hónapig a magyarságot kutassa, a terepmunka eredménye a Külhon – Magyarok New Yorkban c. kiállítás formájában látható a Capa-központban január 18-ig.