A háború híre és a gyerekek – ezt tanácsolja a pszichológus
Szél Dávid Apapara című blogjának Facebook-oldalán adott tippeket, hogyan beszéljünk a nemrég kitört orosz-ukrán háborúról, illetve hogyan segíthetünk enyhíteni a gyerekek szorongását.
A HVG Extra Pszichológia negyedévente megjelenő női magazin - tematikus lapszámaiban olyan érdekes és informatív témákkal foglalkozik, amelyek nap mint nap felbukkannak életünkben. A magas színvonalú, szórakoztató magazin igényes tartalmával legalapvetőbb élethelyzeteink nehézségeire kínál megoldási alternatívákat.
Szél Dávid Apapara című blogjának Facebook-oldalán adott tippeket, hogyan beszéljünk a nemrég kitört orosz-ukrán háborúról, illetve hogyan segíthetünk enyhíteni a gyerekek szorongását.
Vajon igaz, hogy a legnagyobb tragédiák magukban hordozzák az újrakezdés lehetőségét is? Vagy előfordulhat, hogy csak az elménk védekezik?
A következő HVG Extra Pszichológia Szalonban pótoljuk az elmaradást.
A pacemaker mintájára elektromos impulzusokkal befolyásolja az agyat egy kísérleti szerkezet, amelyet az USA-ban már több, különösen súlyos betegbe ültettek be.
Bezzeg, aki sosem fáradt – szülők, akik mindig lelkesek, mindig odateszik magukat, életük a gyerek körül forog és mindent megadnak neki. Ők a jó szülők? Vajon meg kell-e adnia a szülőnek mindent, amit a gyerek akar? És még ennél is több kérdés került szóba az új kötettel jelentkező Szél Dávid pszichológus podcast-csatornáján.
Hálásnak lenni a veszteségeinkért – ha olvasóként pontosan érti, miről van szó, akkor valószínűleg ön is megtapasztalt már néhány csapást, sőt tragédiát. A többieknek reménykeltő lehet, ha tudják: a különféle veszteségekért érzett gyász olyan erő, amely változásra késztet.
3 tipp, hogy áthangoljuk negatív érzelmeinket.
Három különleges ember portréja: reményt nyújtanak a reménytelenségben. Meleg létére teológusnak készül, és a mai ellenséges légkörben példát mutat a sorstársainak. A pékség főnöke megváltozott munkaképességűeknek segít, hogy megvalósíthassák önmagukat. A segítő pedig megmenti azokat a nőket, akikről mindenki más lemondott.
A közösséghez tartozás emberi szükségletünk.
„Mindenki megvan” – gyakran kapjuk ezt a kétszavas választ a kutyafuttában történő találkozások alkalmával feltett, sablonos „Hogy vagytok?” kérdésre. Ha azonban ez családi körben hangzik el, biztosak lehetünk abban, hogy a valódi odafigyelés hiánya miatt meglazult a tagok közötti láthatatlan kötelék.
Nővé érünk, összekötjük az életünket egy férfiéval, majd megszólal az anyai ösztön, és szülővé válunk. Ez az élet rendje. Vagy mégsem?
Közösen sírunk, közösen nevetünk.
Szerencsések, de nagyon kevesen vannak, akiknek szinte természetes módon alakult ki és maradt meg mindörökké a bizalmuk a partner iránt. A többiek figyelemmel, állandó tudatossággal, elfogadással és optimizmussal érhetik el ugyanezt.
A függőség identitást adhat az „identitásnélküliek” számára, akik gyakran egy követhető értékrend megtalálásával küzdenek. Kapitány-Fövény Máté pszichológus írása.
A HVG Extra Pszichológia magazin és a HVG Könyvek kiadó új pályázatot indít Gyermek nélkül címmel.
Az életkörülmények vagy anyagiak számítanak a legkevésbé a tartós boldogság eléréséhez – derült ki a HVG Pszichológia Szalon legutóbbi kerekasztal-beszélgetéséből. Ha igazán boldogok akarunk lenni, azt a genetika mellett nagy részben befolyásolhatják tudatos döntéseink is.
A vér szerinti, meg a pót vagy a mostoha. Egy szett szülőpárral sem könnyű átvészelni a serdülés időszakát, hát még, ha extra tagok is csatlakoznak a családhoz. Fogadott tesó, féltestvér, nevelőszülő és még sorolhatnánk. Milyen kamasznak lenni mozaikcsaládban, és mit tehet az új partner?
Lányos anyák és fiús apák.
Hortobágyi Károly-díjas magyar artisták, kilencszeres világrekorderek, ötvenévesen is magyar és külföldi előadások, cirkuszok, show-műsorok és tévéprodukciók állandó sztárjai. Életükben, pályájukon legfontosabb a család, valamint a bizalom önmagukban és a másikban. Rippel Ferenccel és Rippel Viktorral beszélgettünk.
Bizonyára sokan egyetértünk azzal a gondolattal, hogy optimistának lenni, bizalommal és reménységgel tekinteni a jövőbe hasznos dolog, ugyanakkor sokszor kifejezetten nehéz. A szemléletváltáshoz Harmat László pszichológus nyújt néhány támpontot.