szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hétfőre a hidegfront már elhagyta térségünket, de mögötte tovább tart a hideg levegő beáramlása, mely az érzékenyeknél hidegfrontra jellemző humánmeteorológiai tüneteket válthat ki.

Hétfőn gyenge hidegfronti hatást tapasztalhatunk a front mögött érkező hideg levegő hatására, és még több napig ez fogja meghatározni a humánmeteorológiai helyzetet. A csapadékos idő ugyan megszűnik, ám a hideg reggelen többeknél kopásos jellegű ízületi bántalmak léphetnek fel, mely a ködös, nyirkosabb tájakon még erőteljesebben jelentkezhet. Nagymértékben növekszik a megfázás veszélye is: hűvösen indul a nap, már mindenhol elkél a kabát, a vastagabb öltözet - jelenti a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

Az előző nap átvonult erős hidegfront pedig igénybe vette a szervezetet, legyengültünk, így fogékonyabbá váltunk a kórokozókkal szemben is. Növeljük a C-vitamin bevitelét, az étrendünkbe is igyekezzünk beépíteni az ezt tartalmazó ételeket, például a citrusféléket és a csipkebogyót. Már napközben is az átlag alatt marad a hőmérséklet, a hőérzeten pedig a többfelé élénk szél is ront. Az időnként erős légmozgás hatására fejfájás jelentkezhet, emellett ingerlékenyekké és türelmetlenebbekké is válhatunk.

Jó hír, hogy a front mögött jelentősen kitisztult a levegő, sem a pollenek, sem pedig a szennyezőanyagok nem tudnak feldúsulni, így az allergiások tünetei is fokozottan mérséklődnek, sőt, általában meg is szűnnek.

A közlekedésben estig főleg a középső és a keleti tájakon okoz csökkent menetstabilitást az élénk légmozgás. Északkeleten, északon futó záporok is kialakulhatnak, melyek területén nedvessé, csúszóssá válik az útburkolat. Hajnalban előfordulhatnak pára- és ködfoltok, ilyen esetekben mérsékeljük a sebességet és tartsunk nagyobb követési távolságot!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!