Ma van az év legtermékenyebb napja - csináljon ön is gyereket!

December 11-e az év legtermékenyebb napja az amerikai kutatások szerint: a legtöbb gyerek ugyanis szeptember 16-án születik.

  • hvg.hu hvg.hu
Ma van az év legtermékenyebb napja - csináljon ön is gyereket!

Mi nem kerül semmibe és meleg? A szex. Ezzel (is) magyarázzák, hogy a december 11-e a legtermékenyebb nap az évben. Legalábbis az USA statisztikák szerint, ahol a legtöbb gyerek szeptember 16-án születik, ami azt jelenti, hogy - átlagban - ezen decemberi napon termékenyül meg a legtöbb petesejt. A Telegraph cikke szerint ez a téli időjárással és az ünnepek közeledtével magyarázható: orvosilag azzal indokolható, hogy hidegben gyorsabban mozognak a spermiumok, szociológialag pedig, mert ilyenkorra már pont elege van mindenkinek a bevásárlásokból - a fekete péntek után két héttel -, és leginkább melegségre vágyik, olyanra, ami nem kerül pénzbe.

Aktívabbak a spermiumok a hidegben
Wikipedia

További ok lehet, hogy az ünnepi időszakban sokkal többet buliznak, isznak az emberek, a tudatmódosító szerek pedig sokszor együtt járnak az elővigyázatlan szexszel. De másképp is beindítja az ünnepi hangulat a nőt és a férfit: a közös, családi programok, az összezártság, vagy a rokonságtól való menekülés miatt is összemelegedhetnek a párok, többet romantikáznak, és még a fa díszítése is szexbe fulladhat. A december ugyanezen okokból nem kedvez a szingliknek: tehát ilyenkor minél többen próbálnak párosodni - a szó szoros értelemben.

De sokan azért is tervezik erre az időszakra a gyerekcsinálást, mert már előre egyengetik az utód útját. Ha szeptember elején születik a gyerek, iskolakezdés miatt biztos, hogy évvesztes lesz, így érettebb lesz, mint társai és könnyebben veszi az akadályokat a suliban. Ez pedig nem humbug, Malcolm Gladwell amerikai író egy 2008-as, magyarul is megjelent sikerről szóló könyvében állapította meg, hogy igenis van kapcsolat a későbbi sikerek, az intellektus és a születési hónap között.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?