Százmilliók a Churchill-képért

Egy marokkói tájkép, amelyet Winston Churchill festett, 600 ezer fontért (mintegy 226 millió 684 ezer forintért) kelt el egy londoni árverésen. A képéért csaknem háromszor annyit adtak, mint amennyi a maximális becsült értéke volt.

  • MTI MTI
Százmilliók a Churchill-képért

Churchill a Tinherir látképe című művét 1951-ben festette, és 1953-ban odaajándékozta George C. Marshall amerikai tábornoknak. A kép három nemzedéken keresztül a tábornok családjának birtokában maradt, most dédunokája, a színésznő Kitty Marshall adta el – írta az El País című spanyol napilap. A kép rekordot döntött, ugyanis az angol politikus legdrágábban eladott képe eddig egy észak-franciaországi tájkép volt, amely tavaly kelt el a Christie’s-nél 508 ezer euróért (megközelítően 191 millió 951 ezer forintért).

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?