Tettlegesség miatt keresik Naomi Campbell szupermodellt

Tettlegesség miatt keresi a New York-i rendőrség Naomi Campbell brit szupermodellt, aki ellen sofőrje tett panaszt, amiért megütötte. A híresség helyett asszisztense jelent meg a kapitányságon.

  • MTI MTI
Tettlegesség miatt keresik Naomi Campbell szupermodellt

A 39 éves modellt azzal gyanúsítják, hogy luxusautójában ülve hátulról megütötte gépkocsivezetőjét. A 27 éves sofőr az ütés következtében beverte fejét a kormányba, jobb szeme alatt dudor keletkezett.

A manhattani incidenst követően a vezető kihívta a rendőrséget, de mire a helyszínre érkeztek, a brit modell már nem volt ott, gyalog elhagyta a helyszínt.

A rendőrség jelentést készített, és konzultált az ügyészi hivatallal. Ki is akarják hallgatni Naomi Campbellt, de valószínűleg nem indítanak hatósági eljárást, mert a bántalmazott sofőr - aki a modell barátját is fuvarozza - úgy döntött, hogy inkább nem csinál ügyet a történtekből. Azt ugyanakkor nem tudni, hogy a férfi esetleg nem kíván-e polgári peres eljárást indítani a világ egyik legjobban fizetett modellje ellen.

Az incidenst követően a rendőrségen megjelent a híresség asszisztense, szóvivője pedig úgy fogalmazott, hogy nem szabad elhamarkodott következtetéseket levonni. "Naomi önként együtt fog működni a hatósággal" - közölte.

Campbell ismert arról, hogy nem tudja kordában tartani indulatait, nem először kerül szembe emiatt a törvénnyel. A lobbanékony természetű szupermodellt két évvel ezelőtt 200 óra közmunkára ítélték - egy londoni népkonyhán kellett robotolnia -, amiért a Heathrow repülőtéren rátámadt két rendőrre.

Három éve New Yorkban mobiltelefonját vágta a bejárónőjéhez, mert nem találta a farmernadrágját. Az asszonynak négy öltéssel kellett összevarrni a fejét, a manökent pedig öt nap közmunkára ítélték, és kötelezték, hogy vegyen részt terápián, amelyen a jelek szerint nem okult eleget.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?