Kiderült a titok Steve Jobs titokzatos fekete garbójáról

Sok teória született már arról, hogy vajon miért hordja mindig ugyanazt a ruhát, de az igazság csak most derült ki -...

  • life-style.hu life-style.hu
Kiderült a titok Steve Jobs titokzatos fekete garbójáról
A jellegzetes fekete garbó
handras.hu

Sok teória született már arról, hogy vajon miért hordja mindig ugyanazt a ruhát, de az igazság csak most derült ki - stílusosan - életrajzi könyvének megjelenése kapcsán. Handras fordítása:

Japánban a korai 80-as években, egy út során Steve Jobs megkérdezte a Sony elnökét, Akio Morita-t, miért visel a gyárban mindenki egyenruhát. Marita elmondta Jobsnak, hogy a háború után senkinek nem volt ruhája, és a nagyvállalatoknak kellett adni a dolgozóknak valamilyen ruhát, amit hordhatnak nap mint nap. Az évek során az egyenruhák egyedi stílusúak lettek, különösen az olyan nagyvállalatok egyenruhái, mint a Sony. "Úgy döntöttem én is valami hasonló stílust szeretnék az Apple-nél" - emlékezett vissza Jobs.

A Sony egyedi stílusú egyenruháit a híres divattervező, Issey Miyake tervezte meg. Jobs felhívta Miyake-t és megkérte, hogy tervezzen egy mellényt az Apple dolgozók részére. "Visszahoztam néhány mintát és elmondtam mindenkinek, hogy király lenne, ha mindenki ilyen mellényt hordana. Oh ember, hamar lezavartak a színpadról. Mindenki utálta az ötletet." – mesélte Jobs. Az egyenruhák tervezése közben azonban összebarátkozott Miyake-val és rendszeresen találkoztak.

Jobs úgy gondolta, hogy számára is jó lenne valamilyen egységes és egyben kényelmes, de mégis egyedi stílust kialakítani. "Megkérdeztem Issey-t, hogy csinálna-e nekem pár fekete garbót, neki pedig annyira megtetszett az ötlet, hogy csinált nekem belőle százat."

polc.hu

Jobs könyvének megjelenése a halála miatt előbbre lett hozva, és már előrendelhető.

Forrás: handras.hu

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?