Egy fivérpár farigcsál répákból, lótuszgyökérből, tökből, jamgyökérből, póréhagymából, uborkából és egyebekből hangszereket, melyek megszólalásának tisztaságát nemcsak puszta füllel, hanem elektronikus hangoló géppel is ellenőrzik. Megdöbbentően "fülharmonikus" a végeredmény, egészen tisztán szól például a répapánsíp, vagy a krumplifurulya.
A zöldséghangszerek azonban nem tartósak, igen hamar elhangolódnak, amint változik a hőmérséklet vagy a páratartalom - ahogy a fenti videóban is elmondják a kreatív zenészek, akik a nagyobb hangszerek rögzítő elemeihez is zöldségeket használnak, a répaorgona '"sípjait" például metélőhagymák vázához rögzítik.
A 43 és 41 éves fivérek apja zenetanár, fiai kicsi koruktól tanulnak muzsikálni, a zöldségek irányába azonban csak két éve mozdultak el. Repertoárjuk nemzetközi: a kínai dallamok ellett akadnak hagyományos angolszász dalok is. A páros jó pár tévéműsorban szerepelt már, fellépéseikért 1-1,6 millió forintnyi jüant kapnak. A gázsi magasnak tűnik, ám a hangszerparkot állandóan "frissíteni" kell, ami rengeteg munkával jár.
A pekingi zöldségduó színvonalas riválisa a bécsi Zöldségzenekarnak, amely már több mint 10 éves. Ők nyolcan vannak, egyebek közt répatrombitán, hagymahegedűn, uborkafonon, tökdobon, káposztaszintetizátoron játszanak, műsorukon a free jazz és a kísérleti zene az úr, de "felcsendül" olyan hagyományos mű is, mint a Radetzky induló.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.