Világcsoda lett volna, ha akár csak megszorítani is tudná a Fradi a katalán csapatot, pedig sokszor szépen is játszottak a Bajnokok Ligájában. 5-1 lett a végeredmény.

Bár elvi lehetőség már lett volna arra, hogy legalább hazai nézők legyenek a meccsen, végül a spanyol járványhelyzet miatt a stadion egyharmadát sem akarták megtölteni a Barcelonánál. A Nou Campban ezért megszokhatatlanul semmilyen hangulat uralkodott, miközben a budapesti Groupama Aréna előtt most is tulajdonképpen korlátozás nélkül gyűlhetett össze a koronavírus ellenére a Fradi-tábor.

A Barcelona kezdője: Neto - Sergi Roberto, Gerard Piqué, Clement Lenglet, Sergino Dest - Frenkie De Jong, Miralem Pjanic - Ansu Fati, Philipp Coutinho, Trincao - Lionel Messi

A Ferencváros kezdője: Dibusz Dénes - Botka Endre, Miha Blazic, Adnan Kovacevic, Eldar Civic - Ihor Haratin, Aissa Laidouni - Sigér Dávid - Olekszandr Zubkov, Isael - Tokmac Nguen

A meccs előtt a köztévé szakértői sem győzték hangsúlyozni, mennyire nem létezik rossz eredmény a Fradinak ezen a meccsen, de érdemes alátámasztani ezt számokkal: a Fradi kerete a Transfermarkt szerint 24,25 millió eurót ér a Barcelonáé pedig úgy 878,5 millió euró, hogy épp történelmi szintű gödörben van a klub kiöregedő játékosokkal, rosszul igazoló stábbal.

1. perc: Elkezdődött a meccs!

5. perc: Először kellett védenie Dibusz Dénesnek, Messi lövése meglehetősen erőtlen volt.

9. perc: Egyelőre a magyar csapat térfelén folyik a játék, de magához képest nem tűnik élesnek a Barcelona.

10. perc: Majdnem összejött a bomba meglepetés, Tokmac egy lépésnyi lesről vette át a labdát, és lőtte gyönyörűen a Barcelona kapujának bal felső sarkába a labdát. A partjelző észre vette azt az egy lépést, és befújta a lest.

12. perc: Messi ballal szépen  léc fölé les egy 30 méteres szabadrúgást jobbról.

©

18. perc: Messi ütemet váltott, egy védü sem tudta követni őt, a beadása Dibuszé, majd Blazic ment Fati és Coutinho elől.

19. perc: Isael óriási kapufát rúgott jobb szélről, kiszorított helyzetből, egyelőre a Fradi van közelebb a gólhoz.

26. perc: Messi szólóban vitte be jobbról a labdát, csak szabálytalanul tudta megállítani Kovacevic, a bíró tizenegyest ítélt.

27. perc: Lionel Messi értékesíti az általa kiharcolt tizenegyest nagyon magabiztosan, a bal alsó sarokba, 1:0-ra vezet a Barcelona. Dibusz jó irányba mozdult, de nem tudott védeni.

32. perc: Aissa Laidouni kap sárgát, miután felrúgta Robertót.

33. perc: Dibusz óriási védése kellett a második gól kivédéséhez. Coutinho bal lábbal védte a Blazic lába között érkező labdát.

34. perc: Lionel Messi érkezik megint, és lőt egy kapufát középről. Ha gól, akkor sem érvényes, ugyanis úgy félméteres lesen volt.

41. perc: Percek óta csak nyomozta a labdát a Fradi, Fati második gólját lőtte a Bajnokok Ligájában De Jong szép emelését levéve Dibusz kapuja előtt a kapu bal oldaláról az ötös sarkán, kapásból. A Fradiból többen is lest reklamáltak, de erről szó sem volt. 2:0.

45. perc: Mivel szabályalanság is alig volt, hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő. 2:0 a katalánoknak, de a Ferencváros akár gólt is lőhetett volna.

46 perc: Cserék nélkül folytatódik a meccs, az FTC az első percben tulajdonképpen nem nyúlt labdához.

52. perc: Coutinho lő gólt. A Barcelona játékosai a tizenhatoson belül egyérintőztek Messi, Fati és a brazil részvételével, Fati sarkazós góllal tette Coutinho elé a labdát, aki laposan lőtte be. 3:0.

60. perc: Tokmac megint el tudott futni, megtartotta a labdát a Barcelona térfelén, majd visszagúrítás után Isael rúgta ki a pályáról a labdát.

63. perc: A Barcelona hármat, a Fradi kettőt cserélt. Fatit Pedri, Robertót pedig Júnior Firpo váltja, Trincao helyére pedig Dembelé állt be. A magyar csapatnál Somália jött Lauduni helyére, Civicére pedig Heister.

68. perc: Tokmac tizenegyest harcolt ki, ráadásul Gerald Piqué piros lapot is kap szabálytalanságáért. Tokmac egy indítást vett le középen, a spanyol játékos nagyon látványosan rángatta a nála sokkal gyorsabb ferencvárosi csatár mezét.

70. perc: A tizenegyest az ukrán Haratin lőtte be a bal alsó sarokba nagyon simán. 3-1 az eredmény, a Fradi húsz percet emberelőnyben focizhat.

72. perc: Zubkov helyett a szlovák Robert Mak érkezik a Ferencvárosba. Neki már két BL-meccse is van, még a Zenit Szentpétervár színeiben lépett pályára a sorozatban.

74. perc: Látszik a magyar csapat emberelőnye, percek óta náluk van a labda, ráadásul szemben a hazai csapatok többségével, még a hetvenedik perc után is tudnak futni.

76. perc: Látszik Mak érkezése, komoly helyzetből lőtt az oldalhálóba. A helyzet után Botka Endrét váltja Lovrencsics Gergő.

82. perc: Megint gólt rúg a Barcelona, a frissen beállt Pedri tulajdonképpen a semmiből szerzett gólt. Dembelé kontrából szaladt el a jobb szélen, a fiatal barcelonainak már csak erőből kellett elrúgni, miután visszaszaladt a beadásért. Dibusz beleért, de nem volt esélye. 4-1.

85. perc: Haratin sárga lapot érően rúgta fel De Jongot.

88. perc: Mak lő jobbal kissé balról, Neto kiüti a labdát, Lovrencsincs mellé lőtte a kipattanót.

89. perc: Ott az ötödik gól, Dembelé gólpassz után gólt is rúg Messi passzából kilenc méterről, sima ziccer volt. 5-1.

90+2. perc: A Fradi méltósággal kapott ki, bár Messi szabadrúgásból még munkára kényszerítette Dibusz Dénest. 5-1 a végeredmény, közel sem volt akkora különbség a pályán, mint amekkora értékben van.

Fekő Ádám hvg360

Nagy József: "Korlátolt álértelmiségi alapállás, hogy minden focidrukker bunkó és minden fradista nyilas"

A Fradi sajátos sziget a NER-ben, hiszen Kubatov Gábor érkezése óta a közpénzeket az utolsó fillérig arra fordítják, amire szánták – mondja Nagy József, aki évtizedek óta hűséges drukkere a Ferencvárosnak. A 24.hu újságírójának bérelt helye van az Üllői úti stadionban, és már alig várja, hogy csapata 25 év után újra megkezdhesse szereplését a Bajnokok Ligája főtábláján, méghozzá a legnagyobbak ellen.

Köves Slomó: Demeter Szilárd eszmefuttatása ízléstelen és méltatlan

Magyar tudós vezetésével, 0,000000000001 literes cseppekben szimulálják az élet első jeleit