Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Olaszország két éve már megszerzte Németországban a világbajnoki trófeát, és minden nagy nemzetközi tornának esélyesként indul neki. Így van ez most is, bár a "halálcsoportban" szinte mindenki esélyes a továbbjutást illetően. Nagyon rutinos játékosokból áll a válogatott, klasszisok sora alkotja a keretet, ennek ellenére már bebizonyították, hogy tudnak erős felállással nagyon gyengén is focizni.
Oroszország az utóbbi évek gyenge szereplése után idén ismét régi fényében tündökölhet. Az orosz élvonalba évek óta rengeteg pénzt tesznek azzal a kimondott céllal, hogy felhozzák Európa élbajnokságaihoz. A válogatottal hasonló a helyzet, többek közöt ezért szerződtették két éve a világ egyik legjobb edzőjét, így már most is várható meglepetés tőlük.
Marco van Basten szövetségi kapitányt sok kritika érte az utóbbi időben, ennek ellenére a holland csapat egy stabil alakulat benyomását kelti. Különösen a támadósora emelhető ki a többi csapatrész közül, mely talán az egyik legerősebb a 2008-as Európa-bajnokságon. Ha sikerül továbbjutnia a "halálcsoportból" (ez gyakorlatilag megjósolhatatlan), a németalföldiek a torna egyik végső győzelemre is esélyes csapatává avanzsálnak.
A címvédő görög válogatott korábban ugyan bizonyította, hogy remek formában van, a magyarok elleni budapesti 3-2-es vereséggel végződött mérkőzésen azonban nem sokat láthattunk azokból a tulajdonságokból, melyek 2004-ben a kontinens élére emelték őket. A továbbjutást a csoportból ennek ellenére várhatóan "hozzák" majd, és ki tudja, Otto Rehhagel milyen pluszt tud adni nekik négy évvel a diadal után?
A portugál csapat továbbjutása az A csoportból szinte biztos, akár a döntőig menetelhetnek. Az idén Cristiano Ronaldo mindent megnyert, amit lehetett, és ez a csapat talán még az Aranygenerációnál is sikeresebb lehet. Még az aranylabdás Figo szerint is, aki nagyon sokra tartja fiatal honfitársa futballtudását. A portugál támadósor nagyon erős, gólgazdag mérkőzésekre lehet tőlük számítani az Európa-bajnokságon.
A lengyel csapat meggyőző teljesítményt nyújtott a selejtezőkön. Ha ott tudják folytatni, ahol akkor abbahagyták, továbbjuthatnak a csoportjukból. Németország ellen parázs meccsre számíthatunk, mint ahogy általában a két ország válogatott mérkőzésein ez lenni szokott. Meghatározó játékosai felkészültek a csoportmérkőzésekre, de a negyeddöntő már jó eredmény lenne a lengyel válogatott számára.
Spanyolország mamutklubjainak köszönhetően mindig is erős kerettel vágott neki a nemzetközi kupáknak, és így lesz ez a mostani kontinensbajnokságon is. Ennek ellenére mindennig hiába vártak a nagy áttörésre, hiszen a válogatott a világ- és Európa-bajnokságon (kivéve a hazai rendezésű 1964-es Eb-t) nem képesek kiemelkedő eredményt nyújtani. Nem tudni, hogy ez így lesz-e most is, minenestre tény, hogy erő alapján a spanyol csapat akár a döntőig is menetelhet.
A továbbjutás a D csoportból sem lesz könnyű, a svédeknek ugyanakkor jó esélyük van, hogy három mérkőzés alatt biztosítsák helyüket a negyeddöntőben. Nemzetközi szinten nagyon rutinos játékosok alkotják a keretet, Zlatan Ibrahimovic személyében pedig a kontinensbajnokság mezőnyének egyik leggólveszélyesebb csatára irámyítja a támadásokat. Egy biztos: a svéd válogatott eredményességét illetően sok fog múlni az ő teljesítményén.
A svájci csapat az esélyesebb házigazdaként mindent megpróbál majd megtenni a továbbjutásért, erre pedig reális esélye van. A válogatott védelme nagyon erős, ellenben csatársora gyenge, így várhatóan nem a támadófutballt fogják erőltetni az Európa-bajnokságon sem. Az A csoportból egy kis szerencsével továbbjuthatnak, a döntők elején azonban nagy valószínűséggel elvéreznek majd. A jelenlegi szövetségi kapitányt június 30-ával a német Ottmar Hitzfeld váltja majd a kispadon.
A csehek sokszor okoztak már meglepetést, ezúttal két kulcsemberük hiánya miatt nehéz dolguk lesz. Tomás Rosicky (Arsenal) és Pavel Nedved (Juventus) kiesésével nagyon meggyengült a középpálya, igaz a Petr Cech (Chelsea) irányította védelem viszont erős. Kis szerencsével továbbmehetnek a negyeddöntőbe.
A házigazdák általában jobban szerepelnek a megszokottnál egy ilyen világversenyen, de Ausztria esetében ez nem biztos hogy így lesz. A kontinenstorna előtt maguk az osztrák szurkolók is gyengének tartották válogatottjukat, melynek nincs is helye az EB-n - mondták. Ezzel együtt szinte borítékolható, hogy szomszédaink nem jutnak tovább csoportjukból.
A D csoportban sem könnyű jósolni a továbbjutást illetően. A görög válogatott címvédőként a selejtezőkben nagyszerű teljesítményt nyújtott, igaz elkerülte a nagyon nehéz ellenfeleket. Spanyolország mindig erős, de a világversenyeken valahogy nem tud jól teljesíteni, Oroszország egyre erősödik, Svédország pedig rengetegszer bizonyította már: bárkit képes legyőzni.
Közkeletű kifehezéssel élve, a C csoport az Európa-bajnokság "halálcsoportja". Románia kicsivel gyengébbnek tűnik ugyan a többieknél, de a világbajnok olaszok budapesti sima 3-0-ás zakója után bármi elképzelhető. A továbbjutás megjósolhatatlan, a kontinensviadal egyik legnagyobb csatája várható itt a csoportküzdelmek során.
A selejtezőkön a legjobb formában lévő csapatnak a horvát válogatott tűnt, mellettük a németek lehetnek a csoport másik esélyesei. Az osztrákok nagy valószínűséggel semmi módon nem tudják majd kihasználni a hazai pálya előnyeit, a lengyelek viszont odaérhetnek, ha tavalyi teljesítményüket át tudják menteni a kontinensbajnokságra.
Az A csoport favoritjának Portugália tűnik, továbbjutásuk szinte biztos, bár a hazai pályán játszó svájci csapat is okozhat meglepetést. Csehország sérülések miatt meggyengült, és Törökország sem tündöklik régi fényében. Ennek ellenére hármuk közül bárki odaérhet a második helyre.
Fantasztikus százhúsz perc után a Chelsea jutott be a Bajnokok Ligája Moszkvában rendezett fináléjába. Didier Drogba két gólt szerezve főszerepet játszott a hazaiak sikerében, de Frank Lampard hosszabbításban szerzett tizenegyesgólja törte meg a jeget. A Liverpool 2005 és 2007 után idén nem jutott be a BL fináléjába.
Újra eladásra kínálják azokat a jegyeket az osztrák-svájci közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságra, melyek árát tulajdonosaik eddig nem fizették ki.
Mindkét csapat, a Chelsea és a Liverpool is jó helyzetben van a ma esti Bajnokok Ligája elődöntő-visszavágón bevethető játékosok tekintetében. A hazaiak csapatában bizonytalan Frank Lampard játéka, a Chlesea középpályásának ugyanis a napokban hunyt el az édesanyja. A kérdés, hogy a középpályás mennyire dolgozta fel a történteket, Avram Grant vezetőedző azonban érthető módon a játékosra bízta a végső döntést.
Gera Zoltán ügynöke úgy nyilatkozott, hogy a WBA középpályása a szezon végén nagy valószínűséggel elhagyja a West Bromwich Albion csapatát. Sam Stapleton szerint ügyfele szavait Magyarországon nem egyszer félrefordították. A 29 éves játékos nyáron szabadon igazolhatóvá válik, így élni is kíván a Bosman-szabály biztosította jogaival.