Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kemény, ám a Forma–1-ben nem szokatlan dilemmát hozott a Magyar Nagydíj utolsó néhány köre, a győztes Oscar Piastri és a második Lando Norris tetteinek és mondatainak az értelmezése pedig táborokra szakítja a McLaren és az F1 rajongóit: ami történt, az a legnemesebb dolog, ami egy csapatsportban előfordulhat, vagy épp ellenkezőleg, az egész Forma–1 szégyene. Lando Norrisnak önmagával kellett megvívnia a legnagyobb meccset, és győztesen jött ki belőle.
124 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az olimpián végre ugyanannyi nő indulhasson, mint férfi. Párizsban megvalósul a nemek közötti számbeli egyenlőség, pedig, ha Pierre de Coubertinen múlik, a nők sosem versenghettek volna a játékokon, mert a férfiasság ünnepének álmodta meg az eseményt.
Párizsban látszólag minden készen áll az olimpia megnyitójára, csak a hangulat várat még magára. Öngólt rúgtak a szervezők azzal, hogy ennyire beavatkoztak a város életébe?
Száznyolcvan sportolóval hajózik be a Szajnán a magyar olimpiai csapat. Köztük lesz Szilágyi Áron és Csipes Tamara, mindketten többszörös bajnokok. De kik szerezhetik meg az első olimpiai érmüket? Az esélyesek közül mutatunk be ötöt.
Továbbra sem dőlt el, hogy az olimpia nyíltvízi versenyeit és a triatlonosok úszóversenyét a Szajnában rendezik-e, de az legalább már biztos, hogy a szervezőknek van B tervük.
Húsz év után fordul elő újra, hogy mindkét kézilabda-válogatottunk ott van az olimpián: 2004-ben a férfiak a negyedik, a nők az ötödik helyen végeztek. A nők már csütörtökön megkezdik szereplésüket a francia fővárosban, mutatjuk a menetrendet.
Az elmúlt három évben az öttusa világa a lovaglás leváltásának lehetőségétől volt hangos. A tokiói olimpia vízválasztónak bizonyult, a lovaknak menniük kellett, és a sok alternatív megoldás sem menthette meg őket. De miért most történt mindez, és mi volt az utolsó csepp a pohárban?
Mindig olyan káoszos az olimpia előélete, mint most, Párizsban? Úsznak-e majd a Szajnában? Milyen sportot láthatunk majd az Eiffel-torony aljában? Mennyi éremre számíthat a magyar csapat? Közéleti podcastunkban felkészültünk az olimpiai rajtra.
A férfi már 14 éve él Franciaországban, és Törökországból tartott épp haza, amikor az őt figyelő francia titkosszolgálatnak gyanús lett egy telefonhívása.