A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az objektívnek látszó lista is (többnyire) szubjektív. Ezt járja körül egy idei szakkönyv.
Másodiknak lenni annyi, mint elsőnek a vesztesek között.
Az idézet Ayrton Sennától, az egyik legjobb Forma–1-es autóversenyzőtől származik. Sok más példa mellett ez is illusztrálja, mennyire érzékenyen érintik az embereket a rangsorok.
A példa az idei év egyik szórakoztató és elgondolkodtató népszerű-tudományos könyvéből való, amelynek fő tanulságát már fent elspoilereztük: a legtöbb lista nem objektív. Mégis, ahogyan Érdi Péter műve, a Rangsorolás az alcímében is megállapítja, össznépi társasjátékról van szó.
A szerző számítógépes agykutató, a komplex rendszerek tudományának tanára az USA-ban, a Kalamazoo-i Egyetemen. Már gyermekkorában, idehaza rájött, hogy a Népsportban a pontosnak tűnő pontozás az év focistájáról alig több, mint magánvélemények összesítése. A pontokat ugyanis azok a sportriporterek – akár kezdők is – osztogatták, akiket a munkabeosztás szeszélye hétvégéről hétvégére a meccsekre sodort.
Lényegében nem nagyon más napjaink jó néhány gyakran idézett rangsora sem. A Transparency International korrupciós indexe, a Freedom House demokrácia-rangsora is végső soron tájékozott szakértők véleményének, netán megérzésének számszerűsítése.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.