Az Ab szerint törvényesen kampányolt a szekszárdi polgármester
Az Alkotmánybíróság igazat adott Ács Rezső szekszárdi polgármesternek, és megsemmisítette a Pécsi Ítélőtábla őt elmarasztaló döntését.
Az Alkotmánybíróság igazat adott Ács Rezső szekszárdi polgármesternek, és megsemmisítette a Pécsi Ítélőtábla őt elmarasztaló döntését.
Egy egymondatos kormányhatározat a csütörtök esti Magyar Közlönyben a rég lejárt június 30-áról november 29-ére változtatta azt a határidőt, ameddig meg kell kötni a megállapodást egy orosz vállalattal az állítólag 1300 vagonra szóló egyiptomi megrendelést elnyert Dunakeszi Járműjavító megvételéről. Vagyis tovább csúszik a sokak által vitatott ügylet.
600 millió forintnyi támogatást vettek el a párttól, amely így a megszűnés szélére sodródott.
Az ítélőtábla szerint megtévesztőek voltak a kormánypárt plakátjai, mert másolták a Modern Városok Program dizájnelemeit. Az Alkotmánybíróság ezt máshogy gondolta.
A törvény nem teszi lehetővé, ezért egy nála alacsonyabb rangú rendelet sem engedheti meg, hogy a helyszíni közlekedési bírsággal szemben 30 napon belül bírósági felülvizsgálatot lehessen kérni, ezért ezt a rendeletet megsemmisítette az Alkotmánybíróság.
Jogosan bírságolták meg Borkai Zsolt győri polgármestert, amiért gyerekeket felhasználva kampányolt – mondta ki egyhangúlag az Alkotmánybíróság Varga Zs. András vezette öt tagú tanácsa.
Vajnai Attilát, a Magyarországi Munkáspárt 2006 – Európai Baloldal elnökét és Cser Ágnest, a Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete elnökét csak egy dolog köti össze: az Alkotmánybíróság mindkettőjük alkotmányjogi panaszát érdemi vizsgálat nélkül visszautasította, mert a Varga Zs. András vezette öt tagú tanács csütörtökön közzétett két végzése szerint nem tudtak valóságos alaptörvény-sértést bemutatni.
A pénzintézet egy 2011-es kormányrendelet miatt fordult az Ab-hez.
Nem létező jogszabályra nem lehet hivatkozni.
Az Alkotmánybíróság elutasította 52 ellenzéki képviselő beadványát: a Varga Zs. András vezette öt tagú tanács egyetlen pontban sem értett egyet a kezdeményezőkkel.
Egy 2014 óta folyó vita ért véget az Alkotmánybíróságon: Simon Miklós Fidesz-képviselő panaszát érdemi vizsgálat nélkül visszautasították.