Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A teljes Windows tettre kész elindítása olykor perceket is igénybe vehet.
A teljes Windows tettre kész elindítása olykor perceket is igénybe vehet. Ha csak a levelezésre vagyunk kíváncsiak, vagy elolvasnánk a friss híreket, cikkeket a weben, ahhoz ezt nem kell feltétlenül kivárnunk.
A Presto segítségével azonban szinte minden fontos funkcióhoz hozzájuthatunk 10-15 másodperc alatt (értelemszerűen itt nem arról van szó, hogy ennyi idő alatt jelenik meg a felület, hanem arról, hogy pár másodperc múlva már dolgozhatunk). Levelezhetünk, böngészhetünk, cseveghetünk Skype-on, hallgathatunk zenét, nézegethetünk képeket, sőt, még dokumentumaink szerkesztésére és játékra is mód nyílik. Ettől még persze nem kell megszabadulnunk a Windowstól sem, ha arra van szükségünk, továbbra is megtaláljuk a gépen, ám az alap funkciókat sokkal gyorsabban használatba vehetjük, a Presto segítségével.
A rendszer tulajdonképpen a Xandros Linux (valamikor régen Corel Linuxnak indult) karcsúsított változata, amely egy boot-manager segítségével “beül” a Windows elé, így a gép bekapcsolásakor választhatunk, hogy a Windows minden funkciójára szükségünk van, vagy beérjük a Presto alap eszköztárával, cserébe a gyors rendszerfelállásért. Mondjuk ez az alap eszköztár azért elég bőséges, hiszen rengeteg Linuxos programot találunk a csomagban és továbbiakat tölthetünk le a rendszer kényelmes csomagkezelőjével.
A Presto bétája jelenleg ingyen letölthető a készítők oldaláról, de április 13-tól már 20 dollárt kell majd fizetni érte.
Azt, hogy a módszer mennyire életképes, a felhasználók fogják eldönteni, mindenesetre nem a Presto az egyetlen ilyen “gyorsindítós” megoldás. Több laptopgyártó is gondolkodik saját fejlesztésekben.
Telepítés, használat
A Presto telepítése egyszerű, a letöltött Windowsos telepítővel néhány kattintással a gépre varázsolhatjuk. Ettől kezdve minden indításnál választhatunk, melyik rendszert szeretnénk használni. Sajnos a bétában nincs magyar billentyűzetkiosztás, de a végleges változatban lesz lokalizációs lehetőség. Az új alkalmazások telepítése is gyerekjáték.
Mivel a Presto a Xandrosra, az pedig a Debianra épül, a rendszer sebessége nagyon gyors, még régebbi konfigurációkon is.
A kérdés csak az, hogy ha már egy - szinte - komplett Linux ücsörög a gépünkön és annak a használatával nincs is semmi bajunk, többletfunkciókra pedig nincs szükségünk, akkor tulajdonképpen minek is tartanánk meg a Windowst a gépen (hacsak nem a legújabb 3D-s játékok futtatására)? Persze az ellenkezője is igaz: megéri-e a gyorsabb bootolás, hogy Windows helyett Linuxon dolgozzunk?
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.