Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Ha anno Windows-dominanciáról beszéltünk, akkor ez most fokozottan igaz egy másik (igaz, mobil) operációs rendszerre.
Elképesztő rekordot könyvelhetett el 2014-re a Google: az Android piaci részesedése több mint 81 százalékos lett. Ami azonban ennél jóval sokkolóbb szám: az elmúlt év az első olyan esztendő, amikor a kiszállított androidos eszközök száma elérte az egymilliárdot. Nem tévedés, mintha a Föld minden hetedik lakója számára készült volna egy olyan mobileszköz, amelyik a Google mobil OS-ét futtatja.
Persze nem minden androidos készülékgyártó ünnepelhet, a Samsung például épp mostanában veszítette el világelsőségét (igaz, ez attól is függ, melyik piackutató adatait nézzük).
A másik oldalon viszont ünnepel az Apple: soha ennyi iPhone nem került még a piacra. Az is igaz viszont, hogy eközben az iOS piaci részesedése fél százalékkal csökkent, s ezt az Android kamatoztatta.
Annak ellenére, hogy a Microsoft minden erőfeszítést megtesz, a Windows Phone részesedése 2014-ben 0,6 százalékpontot esett 2013-hoz képest – ez egyébként 38,8 millió készülék kiszállítását jelentette.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.