Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A kérdés, amit jobb, ha nem tesz fel a Google Mapsnek

A Shrek óta tudjuk, az “Ott vagyunk már?” kérdés roppant idegesítő tud lenni, főleg ha egy hosszú úton sokszor felteszik. Így gondolja ezt a Google navigációja is.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
A kérdés, amit jobb, ha nem tesz fel a Google Mapsnek

Ha a navigációs módba kapcsolat Google Maps-nek az “Are we there yet?”, azaz az “Ott vagyunk már?” kérdést tesszük fel, akkor az app először a hátralévő út hosszával válaszol, majd megismételve “No” lesz a válasz. Egészen addig, amíg negyedjére is fel nem tesszük neki a kérdést, ekkor ugyanis már bepöccen egy kicsit, és azt mondja, amit ilyenkor a legtöbb szülő a gyerekének: “If you ask me again, we won't stop for ice cream.” Vagyis: "ha még egyszer megkérdezed, nem állunk meg fagyizni".

A Google nem először lepi meg ilyesmi aprósággal felhasználóit. Tavaly 150 Pokémont helyezett el április 1-je alkalmából a Google Maps térképein a Google, idén pedig Pac-Man játszótérré változtatta a környékünk utcáit.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.