Ilyen még nem volt: az Apple vezető tervezője álmodja meg London neves karácsonyi installációját
A természet és a technológia közötti kapcsolatot jelképezi a neves londoni luxusszálloda idei ünnepi installációja, amelyet Jony Ive és Marc Newson tervezett.
hvg.hu
A világ egyik leghíresebb szállodája, a London szívében, a Mayfair negyedben található ötcsillagos Claridge’s minden évben egy csodálatos karácsonyfát kap az ünnepi szezon kezdetén, amelyet neves tervezők álmodnak meg.
Idén egészen különleges lesz ez az installáció, ugyanis számos Apple-termék dizájnjának kiötlője, a cég vezető tervezője, Sir Jonathatn "Jony" Ive és régi kollégája, a neves iparművész, Marc Newson vállalták a nem mindennapi kihívást. A céljuk az volt, hogy egy varázslatos élményt hozzanak létre, amely amellett, hogy tisztelgés a hagyományok előtt, egyfajta izgalmat is kifejez a jövőben érkező dolgok iránt.
Youtube/Tastemaker James
Korábban neves cégek (pl. Burberry, Dolce & Gabana) dizájnerei elsősorban egy fantasztikusan felöltöztetett karácsonyfát terveztek, az idei installáció azonban valami egészen más. A szálloda lobbiját téli csodaországgá, egy mesés erdővé alakították, a falon többméteres, világító dobozok, hóborította, ezüst nyírfák fekete-fehér képével. Ellenpontozásként hatalmas, öntött, természetes zöld színű erdeifenyők keltik egy igazi erdő látszatát. Az „erdőben” egy kisebb fenyő is nő, ez a jövőt szimbolizálja.
Az installációt fény- és hangjátékok színesítik, az előbbiek árnyakat varázsolnak a fákra, mintha csak a Nap menne a maga útján, míg a hangok olyanok, amelyeket egy valódi erdőben is hallanánk. A különleges installáció bárki számára ingyen megtekinthető, aki arra vetődik Londonban, és az egész ünnepi szezon alatt díszíteni fogja a szállodát.
Christian Horner egy romokban lévő csapat élére állva a mennyek kapujáig emelte az energiaitalos istállót, majd testközelből élte át a zuhanórepülést is. 20 év után most távoznia kell.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.