Így száll be az IBM az ebola elleni küzdelembe
Sok éves tapasztalatát és korszerű eszközeit veti be az IBM az ebola terjedésének követése érdekében.
Sok éves tapasztalatát és korszerű eszközeit veti be az IBM az ebola terjedésének követése érdekében.
Az Android szó ma már szinte ugyanolyan ismerősen cseng, mint mondjuk a Windows, hiszen rengeteg telefonra került fel a Google operációs rendszere. Íme néhány kevéssé ismert tény erről a mobilplatformról.
Az internethez való hozzáférés jogáról az ENSZ három éve mondta ki, hogy alapvető jog. A határozatot az országok más-más szinten kezelik: valahol mindenkinek ingyenes internet jár, máshol pedig legalábbis nem zargatják a netezőket. Aztán vannak olyan, kevésbé fejlett demokratikus berendezkedésű országok, ahol jogilag vagy pénzügyileg próbálják megnehezíteni a mára a gazdaság és a társadalom egyik motorját is jelentő internetet. Gigabájtonként 150 és havonta 700 forintos internetadóval is utóbbiakhoz fogunk tartozni.
Még le sem csillapodtak a bendgate botrány hullámai az iPhone 6 Plus körül, máris egy újabb Apple-eszközt hajlítgatnak.
Józan paraszti ésszel is belátható, hogy miért nem magyar nyelvű tájékoztatásként kell kihelyezni azt az információt, amelyet más nyelven beszélőknek szánunk. Külön érdekesség, ha az adott szöveg lekattintása éppen az angol nyelvű információkat hozná elő – már ha az angolul beszélők értenék, hogy ehhez a linkre kell kattintaniuk.
Épp ráérne egy sörözésre a haverokkal vagy egy kávézásra a barátnőkkel? Ha barátaival együtt használja majd ezt az alkalmazást, pofon egyszerű lesz ezeket a találkozókat megszervezni azokkal, akik épp akkor szintén ráérnek.
A Nexusok után több nagy nevű gyártó telefonjára is felkerül az Android ötödik főverziója.
A japán SoftBank telekommunikációs vállalathoz ment át a Sony vállalat Xperia okostelefon-családjának fejlesztéséért felelős kreatív igazgató, Kurozumi Kicsiró – írta vasárnap a Financial Times.
A felhasználók száma mellett a dollármilliós befektetések is komolyan növekednek az Ellónál, amely tényleg arra törekszik, hogy örökre reklámmentes legyen.
Ahogy az internetadó, úgy az ellene szervezett tüntetés is remek apropót ad az online népművészeknek. Íme a legjobb mémek.
Élő videoközvetítésen követhető az internetadó bevezetése ellen szervezett budapesti tüntetés.
Az internetadó-ellenes tüntetésen való részvételre, illetve annak támogatására buzdít Neelie Kroes, az Európai Bizottság digitális ügyekben illetékes alelnöke.
Kis zombik tucatjai kerülhetnek a zsebünkbe egy okostelefonos appnak köszönhetően.
A hét legnépszerűbb témái közül messze kiemelkedik az internetadó – az érdeklődés érthető, hiszen ez mindenkit érint, mindenkit rosszul és mindenkit óriási mértékben. Szerencsére szó volt azért másról is a héten, mutatunk például egy olyan alkalmazást is, ami ránézésre megoldja a matematika feladatokat.
Érdekes időjárási appot készített a Microsoft androidos és Windows Phone operációs rendszerű telefonokra.
Az alábbi Bitcoin-kalkulátorral könnyen kiszámolhatja, hogy éppen mennyit ér a virtuális pénz. Forint nincs benne, de dollárra és euróra is könnyen válthat, onnan pedig már egyszerű a forintosítás.
Androidos mobiljának ikonjaival máris az új operációs rendszer dizájnját kapja, ha ezt az appot letölti.
A lélegzés természetes élettani folyamat (a szó szoros értelmében létszükséglet), amelyet egy izgalmas animáción tanulmányozhatunk.
Itt az első, egész estés virtuális valóság horrorfilm az Oculus Riftre.
Amikor egyszerre többeknek is elküldenénk fényképeket egy közös eseményről, érdemes kipróbálni az alábbi szolgáltatást.