Kibertámadás érte a nagy londoni kórházakat, ami miatt beavatkozásokat kellett elhalasztani
A kórházak informatikai rendszere feltehetően zsarolóvírus áldozata lett.
A kórházak informatikai rendszere feltehetően zsarolóvírus áldozata lett.
Az eszköz feletti irányítást is átvehetik kiberbűnözők egy, a TP-Link Archer C5400X wifi routert érintő biztonsági rést kihasználva. A javítás már megérkezett, mutatjuk, hogyan telepítheti.
A Csang’o-6 kínai holdszonda felszállt és megkezdte útját vissza a Föld felé, miután sikeresen begyűjtötte a kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – közölte kedden a kínai űrügynökség.
Meglepő felfedezést tettek amerikai kutatók, ráadásul egy hétköznapi jelenséghez kapcsolódóan: kiderítették, hogy nemcsak hő, hanem fény hatására is párologhat a víz.
Napalm vagy metamfetamin készítése házilag? Elképzelhetetlen, hogy normál esetben válaszoljon a mesterséges intelligencia az ilyen kérdésekre. Kivéve, ha valaki kijátssza a rendszert. Így született meg a ChatGPT-alapú Godmode, amire gyorsan reagált az OpenAI is.
Nem kicsit, nagyon kockáztat a magyarországi vállalkozás, amelyik elkönnyelműsködi a kibervédelmet. A nagyobb gond az, hogy nemcsak a cég, hanem összes ügyfele is pórul járhat. A szakértők által évek óta szajkózott gondok most már kezdenek élesbe fordulni, egyre több magyar vállalkozás ismeri el: adatbajba keveredett.
A Google Fotók androidos alkalmazásának forráskódjában találtak egy olyan részletet, ami egy még ki nem adott funkció érkezéséről árulkodik. Az újdonságnak köszönhetően elég látványossá válhatnak a feltöltött videók.
A szexképek és szexvideók megosztóinak azonban jelezniük kell, hogy bejegyzéseik ebbe a kategóriába tartoznak.
Kínai mérnökök egy olyan speciális alagútfúró berendezést fejlesztettek ki, ami a jelenlegi eszközöknél jóval könnyebben vágja át magát a legkeményebb kőzetrétegen is.
Világrekordot döntött a Precision Neuroscience, mely több mint 4096 elektródát ültetett egy emberi agyba – méghozzá nem is kicsivel szárnyalták túl az eddigi, 2048-as csúcsot.
Ausztrál kutatók egy olyan járdát építettek, ami három részből áll össze: egy hagyományos és két speciális beton keveréke. Utóbbiak közül a zaccbeton a legfontosabb, ugyanis ha hosszabb távon beválik, forradalmat indíthat el a betongyártásban.
Több magyarországi szakmai műhelyben is próbálják betanítani a mesterséges intelligenciát arra, hogy bizonyos rutinfeladatokban segítse az orvosokat. Konkrét példákon keresztül mutatjuk be, hogyan hasznosítható az orvostudományban a mesterséges intelligencia. A jogi és az etikai keretek részletei még kidolgozásra várnak.
Egy friss kutatás szerint elképesztő mértékben tűnnek el az oldalak a webről, már a tavaly létező portálok 8 százalékát is hiába keresik a felhasználók.
A magyar állami szervek 2023-ban 2680 felhasználó tevékenységéről vártak tájékoztatást a Metától, ez több mint kétszer annyi, mint amennyire 2021-ben voltak kíváncsiak. Tavaly a kérések 40 százalékát a Meta elutasította.
Az elmúlt hetekben bejárta a világsajtót egy szenzációsnak ígért égi jelenségről szóló hír, miszerint egy valóságos „bolygóvonat fog végigrobogni” az égbolton június elején. Utánajártunk, mi a hájp mögött a valóság, mit láthatunk majd Magyarországról éjjel.
A Google újdonsága, a kereső mellett szolgálatot teljesítő AI Overview néha vicces, máskor megdöbbentő és veszélyes válaszokat adott a felhasználók kérdéseire. Most tekert egyet az algoritmus érzékenységén, kérdés, mi sül ki ebből. Remélhetőleg ragasztós pizza nem.
Sokáig tartott megfejteni, mi okozza a Pápua Új-Guineában a kurunak nevezett halálos kórt. Aztán kiderült, hogy ez a megfejtés más betegségek eredetét is segít megérteni. A hvg360-on futó sorozatában professor emeritus szerzőnk ezúttal egy tudománytörténeti kuriózumot idéz fel.
Egyet sem kellett volna hivatalosan túléljen, de három holdi éjszaka után is kapcsolatot tudott létesíteni a földi irányítással a japán Slim holdszonda. Most úgy tűnik, feladta, de a japánok nem engedik el a kezét ilyen könnyen.
Van reklámblokkoló? Akkor nincs videó. Akár ezt is kommunikálhatja passzív-agresszív módon a YouTube, amikor újfent azonnal a videó végére ugrik minden indításnál.
Apró agyi gyulladások és DNS-károsodások nélkül nem lennének ilyen emlékeink – állítják amerikai szakemberek. Megfigyelésük meglepő, hiszen az agyban lévő gyulladások olyan neurológiai problémákhoz kapcsolódnak, mint a Parkinson-kór vagy az Alzheimer-kór.