Kutatás bizonyítja: aktívabb, aki a társa nélkül, önállóan sétál vagy fut
Érdemes lehet önállóan, társtól függetlenül mozogni – egy új tanulmány szerint ugyanis azok, akik párban mennek például sétálni, átlagosan kevésbé aktívak.
Érdemes lehet önállóan, társtól függetlenül mozogni – egy új tanulmány szerint ugyanis azok, akik párban mennek például sétálni, átlagosan kevésbé aktívak.
A zord holdi éjszakát már jó eséllyel nem éli túl a SLIM szonda, mellyel Japán lett az ötödik ország, mely sikerrel landolt a Holdon.
Az elmúlt időszakban több, szemaglutid-alapú elhízás- és diabétesz elleni gyógyszer kapcsán is terjedni kezdett, hogy azok szedése öngyilkos gondolatokat ébreszthet az emberekben.
Minden felesleges(nek vélt) összetevőt kidobtak az ablakon, így megszületett minden idők legkisebb Windows 11 telepítője. Ez azonban, talán nem meglepő módon, igen komoly megkötésekkel jár.
Közvetve még ma is nyögjük a középkori fekete halál, azaz a második pestisjárvány következményeit – derül ki egy közelmúltbeli nemzetközi kutatásból.
Mára már kiderült, hogy az Apple telefonjai sem védettek a spyware-ektől. Válaszul az iOS kémprogramok fokozódó fenyegetésére, a Kaspersky kiberbiztonsági cég egy viszonylag egyszerű módszert dolgozott ki az ilyesfajta fertőzések kimutatására, beleértve az olyan kifinomult törzseket, mint a hírhedt Pegasus.
A szennyvíz nemcsak büdös, hanem meleg is. Egy magyar feltaláló, Kiss Pál pedig ezt a hőt használta fel arra, hogy egy új fűtési rendszert alakítson ki. A Thermowatt Kft. a szennyvízből állít elő melegvizet, amivel hőszivattyú segítségével fűteni és hűteni is lehet.
Szerves anyagokkal váltották ki a kobaltot a lítium-ion akkumulátorban a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói, az eredmény egy olcsóbb és környezetkímélőbb telep.
Új lehetőség nyílhat hamarosan a képernyővideók készítésénél az androidos készülékeken: a rendszer ugyanis képes lehet csak egy appot rögzíteni, nem a teljes képernyőt.
Amerikai és brit kutatók olyan kamerarendszert fejlesztettek ki – elsősorban ökológusok és filmesek számára –, amely megmutatja, hogyan látják a színeket az állatok természetes körülmények között.
Számítógépes szimulációval sikerült kideríteniük amerikai kutatóknak, hogy a marsi nap melyik szakaszában kell metánszivárgásra számítani a vörös bolygón.
Az ELTE kutatói egy tanulmányban összefoglalták, mitől volt annyira nehéz 2022 nyara az ország keleti részén, és javaslatot is tettek a megoldásra. Röviden: több vizes élőhely kell. És jól párologtató növényzet.
Az alábbi laptop valójában egy olyan számítógép, amelyek nincsen megjelenítője, azonban ha dolgozni kezdenek vele, olyan lesz, mint egy többmonitoros munkaállomás. Igaz, ehhez szükség van egy korszerű kiegészítőre is, egy kiterjesztettvalóság-szemüvegre.
Amerikai kutatók az emberi színlátás különlegességeinek nyomába eredtek. Ehhez emberi retinát növesztettek laboratóriumban, és találtak is néhány érdekességet, amiről eddig csak keveset lehetett tudni.
Most viszonylagos csönd van a rossz hírű gyomirtó szer, a glifozát körül, sőt néhány hónapja az EU-ban tíz évvel meghosszabbították a használati engedélyét. Az egyik nagy gyártó, a német Bayer mindenesetre, különösebb hírverés nélkül, a vegyszer barátságosabb utódjának fejlesztésén dolgozik.
A Samsung elismerte azt a hibát, amit az új, Galaxy S24 modelljének első tulajdonosai jeleztek: hiába kapcsolják be a képernyő élénkítését ígérő módot, lényegében nem történik semmi.
Az Arc böngésző mögött álló csapat készített egy szolgáltatást, amely a keresésre összpontosít, méghozzá úgy, hogy ehhez a mesterséges intelligenciát is segítségül hívja.
Lauren Ramlan, a Massachusettsi Műszaki Egyetem biotechnológiai kutatója baktériumokat vett rá arra, hogy úgy viselkedjenek, mint egy kijelzőn a pixelek. Az eredmény egészen lenyűgöző.