Sohasem ment még ilyen jól a Lenovónak
 

Sohasem ment még ilyen jól a Lenovónak

Rekorderedményt és értékesítési bevétel ért el a Lenovo számítógépgyártó vállalat üzleti évének december 31-én zárult harmadik negyedévében, piaci részesedését pedig sorban a 11-ik egymást követő negyedévben növelte.

MTI MTI

Új módszerrel spórol az easyJet
 

Új módszerrel spórol az easyJet

Az easyJet bevezeti a gépek földi közlekedéséhez használt Zöld Elektronikus Taxizási Rendszert (EGTS), amellyel a repülők a motor járatása nélkül taxizhatnak a kifutópályán. A társaság így spórolhat a benzinen és akár nullára is csökkentheti a károsanyag-kibocsátást.

hvg.hu hvg.hu

Négy év gyilkosságért, öt év zenemásolásért? Az ACTA-ról pro és kontra
 

Négy év gyilkosságért, öt év zenemásolásért? Az ACTA-ról pro és kontra

Amerikában Michael Jackson zenéjének másolásáért öt év börtön jár, míg a sztár haláláért felelősségre vont orvost négy évre ítélték - hívja fel az aránytalanságokra a figyelmet a magyar Kalózpár mozgalom. Szerintük az ACTA-val az USA saját felfogását erőlteti rá a világra. Úgy vélik, a zenét, filmet, alkotást az első publikáció utáni első öt évben illessen meg terjesztési kizárólagosság, utána pedig a kultúra részévé válva szabadon élvezhető, megosztható legyen. A „kalóztörvénnyel” kapcsolatban megszólaltattuk a ProArt Szövetség a Szerzői Jogokért igazgatóját is, aki szerint a jogalkotásnak nem feladata minden technikai újdonság „lereagálása".

hvg.hu hvg.hu

Aszteroidákat szippant be a fekete lyuk a Tejútrendszer közepén
 

Aszteroidákat szippant be a fekete lyuk a Tejútrendszer közepén

A Tejútrendszer magjában lévő gigantikus fekete lyuk nagy valószínűséggel szétporlasztja, majd felfalja a "vonzáskörzetébe" került aszteroidákat, ez megmagyarázhatja az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA röntgencsillagászati műholdja, a Chandra-űrteleszkóp által észlelt gyakori felvillanásokat.

MTI MTI












Budapestről szökött a jód Finnországba
 

Budapestről szökött a jód Finnországba

Budapestről származott az a radioaktív jód-131-es izotóp, amelyet múlt hónapban Finnországban mértek - állapította meg a finn sugárbiztonsági ellenőrző intézet.

hvg.hu hvg.hu


Lehull a lepel: miért csíkosak a zebrák?
 

Lehull a lepel: miért csíkosak a zebrák?

Már évtizedek óta vitáznak a kutatók arról, hogy miért alakultak ki a zebrák csíkjai, most azonban magyar és svéd kutatók végre azt állítják, megtalálták a magyarázatot az örök rejtélyre. A csíkok szerintük ugyanis arra szolgálnak, hogy távol tartsák a vérszívó rovarokat.

hvg.hu hvg.hu