Távollátó okosság jön az Androidba
Egyszerűsíti és továbbfejleszti a távoli QR-kódok leolvasását az Android fejlesztés alatt álló újdonsága, ez pedig számos esetben könnyítheti meg a kódleolvasást a hétköznapokban.
Egyszerűsíti és továbbfejleszti a távoli QR-kódok leolvasását az Android fejlesztés alatt álló újdonsága, ez pedig számos esetben könnyítheti meg a kódleolvasást a hétköznapokban.
A kínai Nemzeti Védelmi Egyetem mérnökei szerint olyan megoldást sikerült találni a lézerfegyverek hűtésére, ami által sokkal hatékonyabban működtethetők az eszközök.
A vegetáriánus férfiaknál és nőknél 50 százalékkal nagyobb a csípőtörés kockázata. A Leedsi Egyetem kutatói több mint 400 ezer, az Egyesült Királyságban élő ember adatainak elemzése után jutottak erre a következtetésre.
Szeptemberben nyúl hozzá a Microsoft az Office irodai szolgáltatáscsomag kinézetéhez. Néhány hét maradt megbarátkozni a látványos változással.
Egyre fejlettebbek a mesterségesintelligencia-alapú chatbotok, és szinte minden kérdésünkre habozás nélkül válaszolnak. Úgy tűnik azonban, hogy a szoftverfejlesztőknek egyelőre inkább máshonnan kellene tanácsokat kérniük.
Az amerikai részecskegyorsító, a Fermilab tudósai a fénysebességhez közeli sebességre gyorsították a müonokat, majd igen különös dolgot figyeltek meg a viselkedésükben.
Az orosz űrügynökség Luna-25 nevű orosz leszállóegysége a Hold déli pólusánál landol majd.
A NASA Parker Solar Probe napszondája 2024-ben kerül majd a legközelebb a Naphoz, addigra éri el a csúcssebességét is.
Több helyen is deaktiválja a hivatkozásokat a YouTube augusztus végétől, cserébe azonban jön egy olyan új gomb, amelynek használata a platform szerint biztonságosabb lesz az eddigi megoldásokhoz képest.
Két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett Magyarország csapata a Földrajzi Olimpián (International Geography Olympiad) – közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE). Ez minden idők legjobb magyar szereplése.
A metilénkék alkalmazásának lehetőségeit vizsgálják az alkohol okozta máj- és hasnyálmirigy-gyulladás kezelésében a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói.
Olyan repedéseket talált a Curiosity rover a vörös bolygón, amelyhez hasonló a Földön a nedves-száraz időszakok váltakozásával alakul ki. A marsi képződmények 3,6 milliárd évvel ezelőtt keletkezhettek.
Egyszerű fényképből egy csapásra multimédiás tartalom készíthető az Instagram új, zenés funkciójával.
Természetesen nem az Apple találta azt ki, hogy Windows XP-t is futtasson a jövőre boltokba kerülő vegyesvalóság-szemüvege, mindenesetre egy látványos kísérletről van szó a Vision Prón.
Igaz, akkor még úgy vélték, hogy a változások csak évszázadok múltán éreztetik majd a hatásukat.
A kérdés most nem aktuális, de hasonlóan nem sejtették bő fél évszázada a nyugatnémetek, hogyan talál magának helyet a társadalomban az eredetileg két évre kölcsönzött vendégmunkássereg után a második vagy harmadik generáció.
Úgy gondolják Amerika legnagyobb technológiai weboldalánál, a CNET-nél, hogy javíthatják keresési eredményeiket a Google-ben, ha törlik a régi cikkeiket. A Google szerint azonban ez tévedés.
Távirányítású robotkukák manővereztek New Yorkban, mert a Cornell Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, hogyan viszonyulnak az emberek hozzájuk – az eredmények többnyire pozitívak, ugyanakkor akadt egy-két kivétel.
Nem mondható klímabarát megoldásnak a fa felhasználása építőanyagként – hívták fel a figyelmet egy meglepő tényre a World Resources Institute (WRI) kutatói.
Végre jó hír érkezett az úgynevezett örök vegyi anyagokkal kapcsolatban. Olyan baktériumokat találtak, amelyeknek köszönhetően talán elfelejthető az „örök” jelző.