Éjfél után már rosszabb döntéseket hoz az agy – mondják a kutatók
Az éjszaka közepén tényleg jobb azzal foglalkozni, amivel ilyenkor kell: aludni.
Az éjszaka közepén tényleg jobb azzal foglalkozni, amivel ilyenkor kell: aludni.
A titokzatos űreszköz az amerikai X-37B-hez hasonló kémrepülőgép lehet.
Az alvási orsók, vagyis az alvás során észlelhető rövid, gyors ritmusú agyműködési szakaszok vándorlásának nyomon követésével egy új agykérgi érési folyamatot fedeztek fel az ELTE kutatói, akik alvás közben vizsgálták serdülő korban lévő fiatalok agyi aktivitását.
Kutatók szerint az éghajlatváltozás hatással lehet az egyes betegségek agresszívabb terjedésére.
Amforákkal, tányérokkal és más használati tárgyakkal teli szobára bukkantak egy pompeji házban, ahol további három másik szobát is feltártak.
A Midjourney nevű MI mögött álló csapat folyamatosan vizsgálja a rendszer képességeit.
A B-vitaminokból többféle is létezik, és mindegyiknek megvan a maga előnye.
Újabb cégfelvásárlással gondoskodik az Amazon arról, hogy még színesebb legyen okosotthon-portfóliója. Ezúttal a talán legismertebb robotporszívókat is gyártó cég, az iRobot került a bevásárlókosarába.
Több magyar felhasználónál is látszik már a Facebook új, második hírfolyamja. A változást mobilokon kell keresni.
Az olaszországi Pó folyóban két halász talált meg egy második világháborúból származó bombát.
Az ausztrál Monash Egyetem kutatói a vakcinával összefüggő szívizomgyulladás lehetőségét vizsgálva megállapították, hogy ennek kockázatai „enyhébbek”, mint a Covid–19 hosszú távú kockázatai.
Régészeti leletek alapján felmerül a gyanús, hogy a Loch Nesshez kapcsolódó, évtizedek óta keringő legendának van némi igazságalapja.
A Santa Marta-i kardoskolibrit 1946-ban fedezték fel, azóta pedig csak egyetlen egyszer látták a szakemberek.
A rövid videóival népszerűvé vált TikTok újabb területet próbál meghódítani: a zenék felfedezésének világát. Korábban a szolgáltatás már nagy hatással volt a közösségi oldalakra, így lehet, hogy most a zeneszolgáltatók kerülnek kihívás elé.
A mobiltelefonok legértékesebb részéből gyorsan és olcsón lehet értékes anyagokat visszanyerni – de csak akkor, ha a már nem használt készülékek a megfelelő helyre kerülnek. Az e-hulladék, ezen belül is a mobiltelefonok mennyisége rohamosan nő, újrafelhasználásuk, feldolgozásuk is egyre nagyobb üzlet. Ugyanakkor sokan nem tudják, mit lehet kezdeni a régi telefonnal, vagy nincs kedvük foglalkozni vele, pedig a nem megfelelően tárolt elektronikai eszközök akár veszélyesek is lehetnek a környezetre. Balika István nemes- és színesfémszakértővel, a Hulladékhasznosítók Országos Szövetségének Elektronikai és Elektromos Hulladékok Szakosztályának vezetőjével beszélgettünk.
Az 1801-ben felfedezett Ceres törpebolygó geológiai aktivitásának titkát egy számítógépes modell mutatta meg.
Egy olasz étterem sem nyitott ki a vörös bolygón, az ott talált, tésztaszerű objektum emberi tevékenység eredménye.
Az amerikai Berkeley Egyetem tudósai egy olyan olcsó megoldást fejlesztettek ki, amit az ipari felhasználás mellett akár az autókba is be tudnak építeni.