Különleges anyagot találtak egy 50 ezer éve lezuhant űrsziklában, a kutatók még nem láttak ilyet
A dokumentált anyag – a szerkezeti hibák ellenére – egyszerre kemény, jó vezetőképességű, és rugalmas, így számos iparág hasznosíthatja.
A dokumentált anyag – a szerkezeti hibák ellenére – egyszerre kemény, jó vezetőképességű, és rugalmas, így számos iparág hasznosíthatja.
Egy kínai űrrakétának egy akkora darabja ér vissza a Földre, hogy az minden bizonnyal nem fog elégni a légkörbe való belépéskor, hanem be fog csapódni. Nagy valószínűséggel ez nem lakott területen történik, de így is komoly aggályokra ad okot az irányíthatatlanul visszazuhanó, kínai rakétatörmelék.
Az ürítés során a víz a repülő rámpájának végén távozik, ráadásul igen gyorsan. Az újdonságot az erdőtüzeknél vethetik be.
Az amerikai ökörbéka és a barna fakígyó 1986 és 2020. között becslések szerint 16 milliárd dollár (6364 milliárd forint) kárt okozott a világban.
Egy új kutatás szerint a folyamatos ivás hatással lehet az úgynevezett telomerekre, amiknek a sejtek fiatalon tartásában van szerepük.
A rovarvilág érdekessége, hogy itt olyan folyamatok is lejátszódhatnak, amit elsőre talán elképzelhetetlennek tartanánk.
Az univerzum 235 millió éves volt csupán, amikor egy újonnan felfedezett objektum már létezett. Ezt is a James Webb szúrta ki.
A „digitális biológia” új korszakába repítheti a tudósokat egy algoritmus, amely rövid idő alatt is fehérjék tízmillióiról volt képes adatot szolgáltatni.
A Cár-harckocsi vagy Nyetopir kezdetben igen sokoldalú eszköznek tűnt, de aztán kiderült: valójában egyáltalán nem alkalmas arra, amire tervezték.
Gyorsuló ütemben emelkedik a tengerek szintje az Egyesült Királyság körül a klímaváltozás hatására, és ez sebezhetőbbé teszi a brit tengerpartot – közölte csütörtökön a brit meteorológiai hivatal.
Egyre közelebb van szeptember, amikor – a tervek szerint – bemutatja az Apple az idei évre szánt iPhone-jait. Nem könnyű a dolga, számos tényező nehezíti, hogy minden az elképzelések szerint haladjon.
Az Ingenuity nevű marsi drón már több sikeres repülést is végrehajtott a vörös bolygón, ezért a NASA nem is állna meg egy ilyen berendezésnél. De a kis gépek másra is jók lehetnek.
A Tianven-1 által készített felvétel olyannyira részletes, hogy a Phobos kráterei is láthatók rajta. Az égitest a Mars két holdja közül a nagyobbik.
A szélütés (stroke) kockázatának függvényében vizsgálták amerikai kutatók a növényi és állati eredetű zsír fogyasztásának hatását.
A sok Bluetooth-kapcsolatra képes eszköz miatt a technológia jelenlétét már olyannyira természetesnek vesszük, hogy megfeledkezhetünk kikapcsolni. Pedig ennek is van kockázata, és nem is kicsi.