Az ellenzék nem lehet hazátlan

A mókamester kijött a színpadra, hogy bejelentse, tűz van, de a közönség csak tapsolt, viccnek gondolta, ezért nem hitt neki. Kierkegaard szerint a világ is így fogja végezni, az okosak nagy tapsa, hahotája közepette.




Orbán "férfiúi eleganciája", Merkel "durcás érdeklődése" – napilapok a kancellári vizitről

A kormánypárti és az ellenzéki lapok is az elvárásoknak megfelelően reagáltak a hétfői Orbán–Merkel-találkozóra. Míg a kormányközeli újságok azt emelték ki, hogy jól működnek a német-magyar kapcsolatok, a látogatástól sokat váró ellenzék pedig hoppon maradt, addig a baloldali újságok inkább Merkel bírálataival foglalkoztak. A Magyar Hírlap szerzője arra is vállalkozott, hogy olvasson a kancellár arcáról, a Népszava pedig kihasználta az alkalmat, hogy "a parlamentarizmus magyarországi lebontásáról" írjon.


Seres: A demokrácia tekintetében

Az illiberális demokráciáért az ellenzék is felelős. A nem megélt, nem képviselt liberalizmust és demokráciát magára hagyják, azaz elárulják. Ellenfelei és állítólagos barátai egyaránt.



Avanti popolo a görögök tizenharmadik havi nyugdíjáért!

Ez a harc nem az európai szolidaritásról szól, s pláne nem a kelet-európaiak ügye. Ciprasz győzelme éppen azt fogja eredményezni, hogy az eddig is többségében görögpárti német közvélemény még inkább a szegény, szegény dél-európaiakra fog koncentrálni, és a tényleg szegény Kelet-Európát megint figyelmen kívül fogja hagyni.



Taposd el a gyalázatost!

Amíg a gyalázkodó nem megy be a templomba, nem ragaszt ki karikatúrát, nem nézet South Parkot és nem hallgattat Semjén Zsoltot, addig nem várhatják el, hogy a Charlie Hebdót, a South Parkot vagy Semjén Zsoltot betiltsák.




Szégyelli-e a Fidesz a KDNP-t?

A kormányzati kommunikáció meglehetősen inkoherensre sikerült a vasárnapi időközi választást követően. Ráadásul a pilisi megismételt önkormányzati választáson fideszesként indult az októberben még Fidesz-KDNP színekben indult volt kormánypárti jelölt.






"Könyörgöm, akasszuk fel..."

A kormányzati agressziótól joggal a legrosszabbakat tartó baloldali és liberális értelmiségiek egyre gyakrabban elképesztő vehemenciával, agresszióval, gyűlölettel telve beszélnek a politikai ellenfélről. Olybá tűnik, mintha nem leváltani, hanem felkoncolni akarnák őket.