Tizenhárman haltak meg egy brazíliai börtönlázadásban

Tizenhárman vesztették életüket a brazíliai Manausban kitört börtönlázadásban. A Globo News brazil hírtelevízió beszámolója szerint vasárnap délután 80 elítélt lázadt fel, az intézmény vezetésének leváltását és nyilvános telefonállomás felszerelését követelve.

  • unknown unknown
Tizenhárman haltak meg egy brazíliai börtönlázadásban
Amazonas állam fővárosának Puraquequara nevű börtönében az igazgatóság nem tárgyalt velük, s a rendőrség megszállta az épületet. A halálesetek körülményeiről az intézmény eddig nem nyilatkozott.
A brazil katolikus egyház szerint minden 36 órában kitör egy lázadás az ország valamelyik börtönében. A dél-amerikai országban hivatalos adatok szerint jelenleg 212 ezer embert tartanak fogva, holott a börtönökben összesen csak 156 ezer férőhely van. A Human Rights Watch nemzetközi emberi jogi szervezet brazíliai képviselője úgy véli: a lázadások fő okai az embertelen fogva tartási körülmények, a túlzsúfoltság és az elítéltekkel szembeni brutális bánásmód. (MTI)
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?