Boszniai vágyak: 2009-ben csatlakoznának az EU-hoz

Az országnak tizenhat előfeltételt kell teljesítenie a csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez – mondta Adnan Terzic, a balkáni köztársaság miniszterelnöke.

  • unknown unknown
Boszniai vágyak: 2009-ben csatlakoznának az EU-hoz
Bosznia-Hercegovina lezárja egy 45 törvényből álló jogalkotási csomag kidolgozását, amelynek eredményeként 22 új intézmény jön létre. "Azt remélem, hogy a jelenlegi Európai Bizottság még mandátumának lejárta előtt zöld utat ad, és javasolni fogja a tárgyalások megkezdését" - mondta a politikus.



Terzic szerint "rossz politikai döntés" lenne, ha a NATO a jövő hónap végén esedékes isztambuli csúcstalálkozóján nem hagyná jóvá Bosznia csatlakozását békepartnerségi programjához. A csatlakozásért fellépő boszniai politikusok ugyanis ezt a célt érvként használhatják a hadsereg reformja mellett.



Terzic szerint kilenc évvel a háború után minden egyes nappal javul a helyzet Boszniában. A cél a megbékélés felgyorsítása. "Egy egész nemzedék harcolt ezért az országért, a legmélyebb nyomorúság közepette. Most ugyanennek a nemzedéknek a képviselői ülnek a tárgyalóasztal mellett, hogy a megbékélést szorgalmazzák" - tette hozzá a miniszterelnök.

(MTI)
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?