Gyurcsányt bírálják az amerikai magyarok

Az amerikai magyarok érdekképviseleti szervezete, az Amerikai Magyar Szövetség (AHF) szerint a Gyurcsány-kormány visszaélt azzal a bizalommal, amellyel a választók felruházták.

  • MTI MTI
Gyurcsányt bírálják az amerikai magyarok

© Ostromállapot
Stiller Ákos
Az amerikai magyarok 1906-ban Clevelandben alapított érdekképviseleti szervezet nyilatkozatot tett közzé helyi idő szerint kedden a magyarországi politikai válságra reagálva.

„Mivel a Gyurcsány-kormány bevallotta, hogy nemcsak hogy hazudott, de gazdaságilag is sokat rontott az ország helyzetén, ezért nyilvánvalóvá vált, hogy visszaélt azzal a bizalommal, amellyel a választók felruházták” - olvasható a szervezet honlapján közzétett állásfoglalásban.

Az AHF társelnöke, Koszorús Ferenc által jegyzett nyilatkozat szerint a szólásszabadság, a békés tüntetés a demokrácia része, a rendbontás és erőszak viszont nem. De nem része a provokálás sem - tartalmazza a dokumentum, amely idézte a kormányfő nyilvánosságra került szavait: „Végighazudtuk az utolsó másfél-két évet (...) Hazudtunk reggel, este és néha éjszaka is”.

Az Amerikai Magyar Szövetség állásfoglalása szerint a demokrácia egyik alapelve, hogy a szavazók a szavazó urnákon keresztül gyakorolják a közhatalmat, és ezt mind a győzteseknek, mind a veszteseknek tiszteletben kell tartaniuk. Az éremnek van azonban egy másik oldala is: azoknak, akik elnyerik a szavazópolgárok bizalmát, kötelességük tisztességgel, becsülettel és legjobb tudásukkal szolgálni a nemzet, az ország érdekeit.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?