Párizs legnagyobb repülőterén 72 muzulmán vallású alkalmazottnak vonta vissza a belügyminisztérium az elmúlt másfél évben a biztonsági zónába érvényes belépőjét. Valamennyien több éve álltak a csomagszállítással foglalkozó cégek alkalmazásában. A szakszervezetek szerint muzulmán kollegáik vallási megkülönböztetés áldozatai lettek, a hivatalos indoklás viszont hangsúlyozta, hogy terrorista kockázat miatt történt megelőző intézkedés.
Szakszervezeti támogatással, diszkriminációra hivatkozva 11-en fordultak bírósághoz. A bobigny-i bíróság pénteken illetéktelennek találta magát a kérdésben, az ártatlanság vélelme megsértésének elismerését - amelyre az eljárást indító alkalmazottak kérték - pedig nem elfogadható kérelemnek ítélte meg. A belügyminisztérium ugyanakkor bejelentette: ketten vissza fogják kapni belépő kártyájukat.
A Le Figaro a terrorizmus elleni koordinációs központ (UCLAT) dokumentumaiból közölt részleteket, amely szerint a 11 pert indító alkalmazott közül hatan olyan fokú veszélyt jelentenek, amely nem teszi lehetővé a biztonsági zónában való belépés engedélyezését.
Egyikük integrista jellegű szalafista csoporthoz tartozó személyekkel való kapcsolatairól ismert. Egy másik Jemenben tanult a szalafista egyetemen, amíg 2002-ben a jemeni hatóságok ki nem utasították az országból. Azóta egy párizsi szalafista mecsetet látogat. Egy harmadik személy iszlám radikális csoportokkal áll kapcsolatban. Egy negyedik a Tabligh iszlám térítő mozgalom tagja, amellyel Pakisztánban, Indiában, Spanyolországban, Bangladesben, Marokkóban, az Egyesült-Államokban és Koszovóban járt; hagyományos afgán öltözékben többször látták egy pályaudvar parkolójában hittársaival imádkozni. Az ötödik mauritániai származású és vallási okokból 1992-ben lemondott francia állampolgárságáról, jelenleg szintén szalafista csoport tagja. A hatodikat pedig 1998 óta figyelik iszlám radikálisokkal való kapcsolatai miatt, tavaly pedig reptéri csomagok lopása miatt indult ellene eljárás.
A belépők visszavonásával a belügyminisztérium nem kötelezte a repteret az alkalmazottak elbocsátására, akik a biztonsági zónán kívül továbbra is dolgozhatnak - írta a Le Figaro rendőrségi forrásokra hivatkozva.