Göncz Kinga pénteki washingtoni tárgyalásai után a magyar sajtó képviselőinek elmondta, látogatásának egyik legfontosabb célja volt a továbblépés vízumügyben.
A magyar diplomácia vezetője elmondta, hogy az elutasított vízumkérelmek aránya Magyarország esetében ugyan még egy kicsivel az amerikaiak által megszabott 10 százalékos küszöb felett van, de "meredeken megy lefelé". Mint megtudta, esetleg elképzelhető lesz az Egyesült Államokban egy olyan törvénymódosítás, amely némi mozgásteret nyújt majd az elnöknek ahhoz, hogy eldönthesse, melyik ország kapja meg a vízummentességet.
A külügyminiszter az amerikai belbiztonsági tárca államtitkárával aznap megállapodott, hogy Magyarország és az Egyesült Államok között a közeljövőben folytatódnak a szakértői tárgyalások vízumügyben, előkészítik a következő lépéseket.
Rice megköszönte Magyarországnak a kubai menekültek befogadását. A két miniszter egyetértett, a magyarországi békés rendszerváltás - amelynek lényege, hogy az ellenzék és az egyetlen párt képviselői annak idején meg tudtak állapodni a többpárti demokrácia szabályairól - mintául szolgálhat olyan országoknak, amelyek ilyen irányba készülnek elindulni. Göncz Kinga szerint Rice tulajdonképpen azt kérte, hogy "Magyarország maradjon elkötelezett ezen a területen".
Az amerikai és a magyar külügyminiszter tárgyalásain kiemelt téma volt Koszovó ügye. Göncz Kinga hangsúlyozta, amerikai részről is felmerült, hogy az európai egység nagyon fontos. Egyetértettek abban, hogy a 120 napos tárgyalás "nagyon fontos esély" jelent abból a szempontból, hogy mi fog történni, "valami megmozdult".
Arra az újságírói kérdésre, hogy felmerültek-e a tárgyalások során a Magyar Gárda megalakulásával kapcsolatosan vagy egyéb vonatkozásban aggodalmak, Göncz Kinga azt mondta: "Semmi aggodalom nem fogalmazódott meg, jó hangulatú beszélgetés volt".
Göncz Kinga rövid vizitje során - csütörtökön érkezett ki az Egyesült Államokba és pénteken már vissza is utazik - találkozott Jim Jeffrey helyettes nemzetbiztonsági tanácsadóval és Dan Fried külügyi államtitkárral is.