A hivatalos televízió jelentése szerint nyolc helybéli személy és egy japán fotós újságíró vesztette életét, tizenegyen megsebesültek. A halottak mind férfiak, a sebesültek között egy nő van. A hivatalos közlemény szerint a biztonsági erők soraiban 31-en sérültek meg. A tiltakozók jóval kevesebben voltak, mint az előző napokban.
Szemtanúk beszámolója szerint mintegy kétszáz rohamrendőr támadt rá ezernyi tüntetőre a Szule-pagoda közelében, miközben azok köveket és üvegeket hajigáltak rájuk. A televízió szerint egyesek el akarták venni a biztonságiak fegyvereit, ezért tört ki a lövöldözés. A katonák három embert egy másik helyszínen lőttek le, ahol a tömeg megpróbált újra összegyűlni. Szemtanúk szerint a rendőrök ütöttek-vertek mindenkit, akit értek. A hullákat egy árokba dobták.
A halálos áldozatok hallatán az Egyesült Államok követelte, hogy a mianmari (burmai) katonai junta szüntesse be az erőszakos fellépést. "A burmai kormány nem akadályozhatja népe szabadságvágyát. Azonnal véget kell vetnie a békés tüntetők elleni erőszaknak" - mondta csütörtökön Gordon Johndroe, a Fehér Ház szóvivője.
Londonban több százan tüntettek csütörtökön a burmai nagykövetség előtt, és nemzetközi fellepést követeltek a junta ellen. Kisebb tüntetés volt Genfben, Mianmar ENSZ-képviseleténél; az egyik tiltakozó olyan feliratot vitt, amelyen a hágai bírósággal fenyegette meg a junta vezetőjét, Than Sve tábornokot. Péntekre több európai fővárosban további rokonszenvtüntetéseket terveznek, egyebek közt a mianmari juntát támogató Kína nagykövetségei előtt.