Kézre került a Fatah al-Iszlám katonai vezetője

Hétfőre virradóra elfogták a Fatah al-Iszlám szervezet katonai vezetőjét az észak-libanoni Baddávi palesztin menekülttáborban - közölte egy palesztin illetékes.

  • MTI MTI
Kézre került a Fatah al-Iszlám katonai vezetője

Abu Ali Fáresz, a helyi palesztin frakciók szóvivője elmondta, hogy Nászer Iszmáilra a (palesztin) biztonsági erők egyik rokonának házát átkutatva bukkantak a padláson, egy másik személy társaságában. Ezt követően a vöröskereszt szervezetének a mentőautóján elszállították a helyszínről, majd átadták a hadsereg hírszerzőszolgálatának.

Baddávi tábora a Nahr el-Bared menekülttábor közelében található, ahol május 20-a és szeptember 2-a között ádáz harcok dúltak a libanoni hadsereg és az iszlamista szervezet fegyveresei között.

Iszmáil a Fatah al-Iszlám több más vezetőjével a múlt hónap elején menekült el Nahr el-Baredből, még azelőtt, hogy a libanoni katonák elözönlötték a menekülttábort. Ezt követően hetekig bujkált a közeli erdőkben, így meglehetősen kimerült állapotban került a libanoni katonák kezére. A radikális szervezet első számú vezérét, Sáker al-Abszit, akit korábban halottnak véltek, azóta sem találták meg.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?