Öt éve van a postának a teljes liberalizációra

Megállapodtak az Európai Unió tagországainak szakminiszterei hétfőn Luxembourgban arról, hogy 2011-re halasztják a posta szolgáltatások teljes liberalizálását, és az újonnan csatlakozott tagországok többsége további kétéves, 2012 végéig tartó, átmeneti lehetőséget kap a piacfelszabadítás előkészítésére - közölték elnökségi forrásból.

  • MTI MTI
Öt éve van a postának a teljes liberalizációra

Az Európai Bizottság és a gyors liberalizálás fő pártolói eredetileg 2009-re szerették volna elérni a teljes nyitást. Ezt azonban számos tagállam, köztük Magyarország túl korainak találta, és a liberalizálás elhalasztásáért lobbiztak - a magyar gazdasági tárca megrendelésére készült független tanulmány 2012-t javasolta.

A liberalizálás egyik fő kockázata, hogy az új versenyzők a kedvező földrajzi vagy szolgáltatói lehetőségeket választják, míg az államra hagyják és megdrágítják a vidék és más, kedvezőtlenebb helyzetű rétegek kiszolgálását. Egyebek között ezt a problémát kell megoldani a piacnyitásig hátralévő időszakban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?