Pszichológusok segítik az állomásokon rekedt utasokat Kínában

Pszichológusok segítenek a rendkívüli helyzet feldolgozásában a hóviharok miatt vasútállomások várótermeiben rekedt utasoknak a kelet-kínai Csöcsiang (Zhejiang) tartományban.

  • MTI MTI
Pszichológusok segítik az állomásokon rekedt utasokat Kínában

A Kína déli és keleti tartományait érintő havazás, ónos eső és jég több tucat halálos áldozatot követelt, energiaellátási zavarokat és tömegközlekedési káoszt okozott az utazási csúcsszezonnak számító kínai holdújév előtt.

Csöcsiang tartomány fővárosában, Hangcsouban (Hangzhou) egy 16 pszichológusból álló csapatot állítottak fel, akiket a hazatrésére várakozó utasok közötti krízishelyzetek megoldására készítettek fel - jelentette az Új Kína hírügynökség.

"A fáradság és a nyugtalanság következtében rosszul működhet az immunrendszer és ez egyéb pszichológiai problémákat is okozhat" - mondta a csapat vezető pszichológusa.

Az állomásokon rekedt síró utasokat panaszaik meghallgatásával, megértő mosollyal, jó szóval próbálják segíteni. Az egyik utas, aki már beszélt a pszichológussal elmondta: társalgásuk rendkívül megnyugtató volt számára. "Az összeomlás határán voltam, miután néhány éjszakát töltöttem a hideg váróteremben."

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?