Tizenkilencen haltak meg egy üzemi robbanásban

Tizenkilenc ember meghalt és mintegy hetven megsérült egy illegálisan működő tűzijátékgyártó-üzemben történt robbanásban csütörtökön Isztambulban.

  • MTI MTI
Tizenkilencen haltak meg egy üzemi robbanásban

Több sérült állapota életveszélyes. A többszintes épület egy része beomlott, és a környező házak is megrongálódtak a török metropolis Davutpasa nevű ipari negyedében.

Muammer Güler isztambuli kormányzó elmondta: a negyedik emeleten tűz ütött ki, és valószínűleg emiatt robbant fel két kazán, egy a tűzijátékok közelében, egy másik pedig egy zokni- és festékgyárban. Az áldozatok között van nyolc járókelő, aki a robbanás előtt felcsapó lángokat nézte az utcáról. Az épületben több mint 130 műhely és iroda működött.

A kormányzó kijelentette: az ügyben megindult a vizsgálat, de semmi nem utal terrorcselekményre.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?