Erdogan fegyverletételre szólította fel a kurdokat

Fegyverletételre szólította fel a betiltott Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) harcosait a török hadsereg egyhetes észak-iraki szárazföldi offenzívájának befejeztével, péntek este Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök.

  • MTI MTI
Erdogan fegyverletételre szólította fel a kurdokat

"Terrorral semmit se lehet elérni. Adjátok fel ezt a téves utat" - mondta televíziós beszédében a török kormányfő. A török hadsereg offenzivájában - a vezérkar adatai szerint - több mint 240 PKK-harcos és 27 török katona esett el.

Erdogan egyúttal felszólította az autonómiáért küzdő kurdokat, hogy törvényes eszközöket használjanak fel céljaik elérésére. "A mi demokráciánk elég érett ahhoz, hogy elviseljen mindenfajta ellentétet és politikai véleménykülönbséget, amíg azok törvényes alapokon állnak" - mondta. Ha az erőszak véget ér, meg lehet állapodni a jogokban és megoldásokban - hangsúlyozta Erdogan.

A török miniszterelnök aláhúzta, hogy kormánya továbbra is elszántan küzdeni fog a terrorizmus ellen. Irakhoz intézve szavait megjegyezte, hogy a két ország egyikének sem szabad megengednie, hogy a PKK "mérgezze kapcsolatainkat". A kurd felkelők egyúttal Irak ellenségei is - mondta -, és destabilizáló tényezőt, fenyegetést jelentenek az egész térség számára. Ankarának és Bagdadnak együttesen kell leküzdenie ezt a problémát - hangsúlyozta Erdogan.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.