Kalózhajónak nézték, elsüllyesztették a halászhajót

Elsüllyesztett egy thaiföldi halászhajót november 18-án az indiai haditengerészet, mert kalózhajónak hitte - jelentette be egy nemzetközi tengerhajózási szervezet.

  • MTI MTI
Kalózhajónak nézték, elsüllyesztették a halászhajót

A hajó legénységének egy thaiföldi tagja meghalt, amikor az INS Tabar nevű indiai fregatt tüzet nyitott a kalózhajónak vélt vízi járműre - mondta Noel Choong, a Nemzetközi Tengerészeti Iroda (IMB) kalóztevékenységet megfigyelő központjának vezetője. Choong minderről a hajó tulajdonosától, egy thaiföldi vállalattól értesült.

A személyzet másik 14 tagját egyelőre nem találják, egy kambodzsait viszont négy nap után kimentett a tengerből egy arra járó másik halászhajó.

Az indiai fegyveres erők arról számoltak be a múlt héten, hogy a fregatt összecsapott egy kalóz-anyahajóval az Ádeni-öbölben és elsüllyesztette. Azt állítják: azután támadtak, hogy a hajóról rájuk lőttek. Emellett azzal érvelnek, hogy joggal gondolták kalózhajónak a célpontot, mert fegyvereseket láttak a fedélzetén.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.