A thaiföldi hadsereg ejtette a bangkoki kormányt

A thaiföldi hadsereg főparancsnoka szerdán felszólította a kormányt, hogy mondjon le, és írjon ki előre hozott választásokat a hónapok óta húzódó belpolitikai válság megoldása végett.

  • MTI MTI
A thaiföldi hadsereg ejtette a bangkoki kormányt

Anupong Paocsinda helyi idő szerint délután tartott sajtótájékoztatót Bangkokban, miután az ország katonai és gazdasági vezetői válságtanácskozást tartottak. A főparancsnok felszólította a Népi Szövetség a Demokráciáért (PAD) ellenzéki párt aktivistáit, hogy hagyják el az előző nap megrohamozott nemzetközi repülőteret, és szüntessék be a kormányellenes megmozdulásokat.

Anupong hangsúlyozta, hogy a hadsereg nem készül puccsra. "Ha egy államcsínnyel véget lehetne vetni a problémáknak, akkor megtennénk, de valójában nem oldana meg semmit" - mondta. A főparancsnok elmondta: levélben fogja felszólítani Szomcsai Vongszavat miniszterelnököt, hogy oszlassa fel a parlamentet, és írjon ki előre hozott választásokat.

A kormányellenes tüntetők egyik vezetője elutasította Anupong felhívását a tiltakozó akciók beszüntetésére, és közölte: előre hozott választásokkal nem lehet megoldani a válságot.

Tüntetők elfoglalták a bangkoki nemzetközi repülőtér fő terminálját, s emiatt kedd este le kellett zárni a légikikötőt. Valamennyi induló járatot törölték, a beérkező gépek többségét más repterekre irányítják. A kormányfő a tervek szerint szerdán érkezik vissza a Peruban tartott ázsiai-csendes-óceáni csúcstalálkozóról, és a tüntetők szóvivője úgy nyilatkozott, hogy zárva akarják tartani a nemzetközi repülőteret, amíg Szomcsai le nem mond.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.