Orosz-amerikai nukleáris leszerelési megállapodás születhet

Egyetértésre jutott Oroszország és az Egyesült Államok a nukleáris leszerelésre vonatkozó kétoldalú keretmegállapodásról, amelyet a két ország elnöke várhatóan a hétfőn kezdődő moszkvai csúcstalálkozóján jelent be - közölte egy orosz külügyi tisztségviselő.

  • MTI MTI
Orosz-amerikai nukleáris leszerelési megállapodás születhet

Az Interfax hírügynökség által név nélkül idézett tisztségviselő szavaiból kiderült: a két ország diplomatái szinte az utolsó pillanatban, vasárnap késő este jutottak egyetértésre a szövegtervezetről. A mély ellentéteket jól mutatja, hogy felek a hét végén még javában alkudoztak a szövegről.

A keretmegállapodás az alapját képezi majd a hadászati támadó fegyverek csökkentéséről kötött, ez év végén lejáró START-I egyezményt felváltó új szerződésnek, s várhatóan újabb csökkentést irányoz elő.

Barack Obama amerikai és Dmitrij Medvegyev orosz elnök új fejezetet akar nyitni a kétoldalú kapcsolatokban, amelyek megsínylették az előző amerikai elnök, George Bush kormányzásának nyolc évét: az orosz-amerikai viszony a hidegháború óta nem látott mélypontra került.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?