Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Egyetértésre jutott Oroszország és az Egyesült Államok a nukleáris leszerelésre vonatkozó kétoldalú keretmegállapodásról, amelyet a két ország elnöke várhatóan a hétfőn kezdődő moszkvai csúcstalálkozóján jelent be - közölte egy orosz külügyi tisztségviselő.
Az Interfax hírügynökség által név nélkül idézett tisztségviselő szavaiból kiderült: a két ország diplomatái szinte az utolsó pillanatban, vasárnap késő este jutottak egyetértésre a szövegtervezetről. A mély ellentéteket jól mutatja, hogy felek a hét végén még javában alkudoztak a szövegről.
A keretmegállapodás az alapját képezi majd a hadászati támadó fegyverek csökkentéséről kötött, ez év végén lejáró START-I egyezményt felváltó új szerződésnek, s várhatóan újabb csökkentést irányoz elő.
Barack Obama amerikai és Dmitrij Medvegyev orosz elnök új fejezetet akar nyitni a kétoldalú kapcsolatokban, amelyek megsínylették az előző amerikai elnök, George Bush kormányzásának nyolc évét: az orosz-amerikai viszony a hidegháború óta nem látott mélypontra került.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.