Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A délszláv háborús bűnösök ügyében eljáró hágai Nemzetközi Törvényszék hétfőn életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt egy boszniai szerb férfit, míg társára 30 éves börtönbüntetést szabott ki.
A 41 éves Milan Lukic és 48 esztendős unokabátyja, Sredoje Lukic félkatonai szervezetek parancsnokaként, illetve tagjaként kegyetlenül gyilkolt le boszniai muzulmánokat a kilencvenes évek első felében. Mindketten ártatlannak vallották magukat, az ügyvédek pedig védenceik felmentését kérték.
Az elítéltek egyebek között 1992. június 14-én, a délkelet-boszniai Visegrad városában mintegy 70 boszniai muzulmán nőt, gyermeket és idős embert gyilkoltak meg úgy, hogy egy házba zárták áldozataikat, majd felgyújtották az épületet, és aki a tűzből menekülni próbált, automata fegyverrel lelőtték. Sokan elevenen égtek meg.
Milan Lukic, a Bosszúállók nevű halálosztag parancsnoka, Srednoje Lukic pedig a Fehér Sasok félkatonai szervezet alapítója volt. Milan Lukic 1992. június 27-én a Visegrad melletti Bikavacon a két héttel korábban elkövetett embertelen gyilkossághoz hasonlóan végzett ugyancsak mintegy 70 ártatlan muzulmánnal. A bíróság ebben az ügyben – bizonyítékok hiányában – felmentette a vádak alól Sredoje Lukicot.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.