Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, érkeznek a mentőhajók – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Elfogadta Szandzságín Bajar mongol miniszterelnök lemondását az ulánbátori parlament szerdán, miután a miniszterelnök egészségügyi okokra hivatkozva hétfőn menesztését kérte.
A mongol állami televízió beszámolója szerint Szandzságín Bajar képviselőtársai előtt elmondott beszédében sajnálatát fejezte ki, hogy nem tudja kitölteni hivatali idejét miközben tudja, hogy rengeteg teendő áll még kormánya előtt. Bajar 2007 novemberében lépett hatalomba a szegény, de nyersanyagokból jól ellátott közép-ázsiai államban, s megválasztása kapcsán komoly gazdasági reformok megvalósulását remélték a mongol polgárok és a nemzetközi befektetők egyaránt.
A leköszönő miniszterelnöknek a kínai hírügynökség beszámolója szerint múlt héten máj problémákkal került korházba - amelyet hepatitisz C vírusfertőzés okozott - Ulánbátorban, korábban pedig Dél-Koreában is járt kezelések miatt.
Bajar pártja a Mongol Népi Forradalmi Párt a vezető erő a parlamentben, de az ellenzéki Demokrata Párt élén Csakhiagjin Elbegdorij idén májusban megnyerte az elnökválasztást, s így virtuális koalíciós kormányt hozott létre.
A miniszterelnök teendőit helyettese, Altanhujag Norov veszi át Bajar utódjának megnevezéséig, melyről már a héten folynak a tárgyalások.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.