Egy euróért kínált gyárak és házak

Csődbe jutott vállalkozások és lakatlanná vált kisvárosok megmentésére találtak megoldást Olaszországban. Az északi Liguriában és a déli Szicíliában is egy euróért árulják a gazdára váró épületeket

  • MTI MTI
Egy euróért kínált gyárak és házak

Jelképes áron kínálom gyáramat - hirdette a negyven év tevékenység után tönkrement vállalatát a savonai Telerobot tulajdonosa, David Corsini. Az Il Secolo XIX című liguriai napilapban közölt ajánlat egy feltételt szabott: az egy euróért gyárhoz jutó új cégvezetőnek nem szabad elbocsátani a vállalat huszonöt dolgozóját. Corsini a kedvező árban reménykedik, ha így sem akad vevő, március végén felszámolják a gyárat. 

A szicíliai Salemi művészettörténész-polgármesterének, Vittorio Sgarbinak 2008-ban jutott eszébe, hogy az 1968-as földrengés óta magára hagyott kisvárost újjáélessze. Egy euróért kínálta Salemi középkori házait. Azóta tízezren jelentkeztek még az Egyesült Államokból is, az új tulajdonosoknak az alacsony árért cserébe helyre kell állítani az épületeket. 

Salemi példáját követte a liguriai Carrega Ligure is. A kisvárost a 20. század elején kétezerháromszázan lakták, most kilencvennyolc a bejelentett lakos. Hatszáz lakás vásárolható darabonként egy euróért.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.