Őrizetbe vettek 13 szerb kamionsofőrt Koszovóban

A szerb kormány Koszovó-ügyi minisztériuma magyarázatot kért az Európai Uniótól és az unió koszovói igazságügyi és rendőrségi missziójától (EULEX) arra, hogy miért tartják őrizetben a koszovói hatóságok a szerbiai Raska egyik vállalatának 13 kamionsofőrjét.

  • MTI MTI
Őrizetbe vettek 13 szerb kamionsofőrt Koszovóban

A sofőröket csütörtökön hajnalban vették őrizetbe. Belgrád közleményben sürgette az EULEX-et, hogy vegye át a járművezetők esetének kivizsgálását, mert félő, hogy a pristinai hatóságok elfogult magatartást tanúsítanak a Kosovska Mitrovicában fogva tartott személyekkel szemben. 

A koszovói rendőrség szóvivője viszont közölte, hogy a csütörtök virradóra őrizetbe vett 13 szerb illegálisan lépte át Koszovó határát, s velük kapcsolatosan az a gyanú is felmerült, hogy részt vettek az úttorlaszok felállításában. Csütörtökön a szerbek több mint egy tucat úttorlasszal továbbra is megbénították a forgalmat Észak-Koszovóban. Így akarják kikényszeríteni, hogy vonják vissza két vitatott határátkelőről a koszovói központi kormányzat vámosait és rendészeit. Ők egy hete teljesítenek szolgálatot Jarinjénél és Brnjaknál az EULEX szakértőivel együtt. A két határátkelőnél azonban az észak-koszovói úttorlaszok miatt nincs nagy élet.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?