Belga busz balesete Svájcban: azonosították az áldozatokat

Azonosították a belga turistabusz kedd esti balesetének mind a 24 sebesültjét - közölte a belga egészségügyi minisztérium.

  • MTI MTI
Belga busz balesete Svájcban: azonosították az áldozatokat

Hét gyermek a belgiumi Lommel általános iskolájának a tanulója, közülük kettő állapota súlyos. A másik 17 sebesült gyermek a heverleei Sint-Lambertus iskola diákja. Közülük ugyancsak kettő állapota súlyos. A lommeli iskola 15 diákja és 2 tanára halt meg a Svájcban történt balesetben. A heverleei oktatási intézmény két tanára és hét növendéke vesztette életét. A balesetben meghalt a két belga buszsofőr is.

A buszon 6 felnőtt, ideértve a két sofőrt, és 46 - köztük tíz holland állampolgárságú - gyermek utazott. A holland gyermekek közül heten haltak meg. A sebesülteket különböző svájci kórházakban ápolják. Csütörtökön a belga kormány rendkívüli ülésén egyeztetnek a sebesültek hazaszállításának a lehetőségeiről.

Több mint 24 órával a történtek után a hatóságok még mindig sötétben tapogatództak a baleset okait illetően. A belga rendszámú turistabusz az A9-es autópályán Siders városkánál egy alagútban hatalmas erővel nekiütközött a falnak.

Az illetékesek egyértelműen kizárták azt, hogy a szerencsétlenséget bármilyen más járművel való ütközés okozta. Kizárták azt is, hogy a katasztrófa úthiba következtében történt, és szinte teljes valószínűséggel állapították meg, hogy a belga autóbusz sofőrje nem lépte túl a megengedett sebességet. Az utasok biztonsági öve az eddigi vizsgálatok szerint be volt kapcsolva, a rendkívül erős ütközés miatt azonban az öv nem segített.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?